اخبار

اشتغالزایی و پایداری آن؛ هدف طرح «اشتغال فراگیر»

اشتغالزایی و پایداری آن؛ هدف طرح «اشتغال فراگیر»
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، هدف از برنامه اشتغال فراگیر را افزایش ایجاد شغل و پایداری و ماندگاری آن عنوان کرد و گفت: این برنامه برای صنوف و صنایع مختلف تبیین و اجرایی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در دومین جلسه کمیته فنی استانی تسهیلات اشتغال فراگیر اظهار کرد: طرح‌های دانش بنیان و کم آبخواه با کمترین سرمایه گذاری می‌تواند به عنوان اولویت طرح های اجرایی مطرح و برنامه ریزی شود.

دومین جلسه کمیته فنی اعطای تسهیلات اشتغالزا

وی استفاده از طرح های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و بخش خدمات که منجر به اشتغال پایدار خواهد شد و به تسهیلات زیادی نیز احتیاج ندارد را از دیگر حوزه های اولویت دار در پیاده سازی برنامه اشتغال فراگیر خواند.

این مسئول در ادامه به منابعی جهت اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار اشاره و اعلام کرد: رونق تولید، اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی از جمله منابعی است که می‌توان تسهیلات لازم را با این منابع تهیه کرد.

ریاحی با بیان اینکه در راستای اجرایی کردن آیین نامه بندهای الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 96 کل کشور و شیوه نامه اعطای تسهیلات اشتغالزا، اقداماتی در خصوص تسهیلات اشتغالزا تحت برنامه اشتغال فراگیر صورت گرفت اظهار کرد: دو جلسه کارگروه تخصصی اشتغال به ریاست استاندار و یک جلسه از این کارگروه به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با هدف هماهنگی اجرایی کردن شیوه نامه اعطای تسهیلات اشتغالزا به طرح های با رسته های شغلی منتخب در قالب برنامه اشتغال فراگیر از محل 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برگزار شد.

دومین جلسه کمیته فنی اعطای تسهیلات اشتغالزا

وی در این باره افزود: با توجه به شناسایی نمایندگان بانک های عامل و دستگاه های اجرایی مرتبط در خصوص اجرای طرح و وجود ابهامات دستگاه ها به منظور راهنمایی متقاضیان تصمیم بر آن شد که کمیته فنی استانی با حضور کلیه مجریان طرح با دو دستور کار برگزار شود.

این مقام مسئول با اشاره به دو دستور کار جلسه فنی مندرج در شیوه نامه اعطای تسهیلات اشتغالزا به طرح های با رسته های شغلی منتخب گفت: ارائه شرایط و ضوابط پرداخت این تسهیلات از سوی نمایندگان بانک های عامل دارای سهمیه اعم از دوره مشارکت، دوره تنفس، حداکثر زمان و تعداد اقساط بازپرداخت و همچنین تبیین فرآیند پذیرش، بررسی و تصویب طرح های سرمایه گذاری اشتغالزا در قالب این شیوه نامه از دستورکارهای این جلسه فنی می باشد.

در ادامه این جلسه از کمیته فنی، مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، ضمن بیان فرآیند اجرایی این طرح، با تشریح توزیع استانی تسهیلات بانکی مربوط به اشتغال فراگیر در سال جاری گفت: بانک های ملی، ملت، تجارت، توسعه تعاون، سپه، رفاه کارگران، صادرات و کشاورزی از جمله بانک های عامل به منظور اعطای تسهیلات بانکی در این زمینه معرفی شده اند.

دومین جلسه کمیته فنی اعطای تسهیلات اشتغالزا

۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل/ الهه اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید