اخبار

اجرای برنامه اشتغال فراگیر به منظور ایجاد و توسعه فرصتهای اشتغال برای جوانان

اجرای برنامه اشتغال فراگیر به منظور ایجاد و توسعه فرصتهای اشتغال برای جوانان
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با تاکید به اهمیت اشتغال پایدار به ویژه برای فارغ التحصیلان بیکار در استان به تشریح طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی پرداخت و عنوان کرد: اقتصاد ایران با بیکاری گسترده در گروه سنی جوانان به خصوص دانش آموختگان دانشگاهی مواجه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «فریبا آیت اللهی» در نشست هم اندیشی مدیران مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی که با هدف افزایش آگاهی مدیران این مراکز با فرصت های موجود اعم از کارورزی، مشوق های کارفرمایی، تسهیلات اشتغال فراگیر و تسهیلات اشتغال روستایی برگزار شد، افزود: برنامه‌های سال 96 دولت منطبق بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی است و دولت در تلاش است با استفاده از این برنامه ها اشتغال پایدار ایجاد کند.

وی ادامه داد: بر این اساس ایجاد و توسعه فرصتهای اشتغال برای جوانان، به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی در اولویت دولت قرار گرفته و دراین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی و حمایتی، برنامه ای تحت عنوان برنامه اشتغال فراگیر برای سال 96 تهیه و تدوین کرده است.

آیت اللهی با بیان اینکه این برنامه‌ی تهیه شده، در شورای عالی اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است، اظهار کرد: بخشی از این برنامه مربوط به نحوه مداخله دولت در زمینه اشتغال جوانان در قالب «طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج)» می باشد.

وی در ادامه ضمن تشریح «آیین نامه اجرایی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی» از طریق بانک های عامل از جمله بانک‌های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون، صندوق‌های کارآفرینی امید و حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، به بیان فرآیند اجرای طرح پرداخت.

جلسه با مراکز مشاوره  رئیس اداره توسعه کارآفرینی این اداره کل نیز در ادامه این نشست به آموزش «شیوه نامه اعطای تسهیلات اشتغالزا  به طرحهای با رسته های شغلی منتخب در قالب برنامه اشتغال فراگیر  از محل 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی» و فرآیند اجرای آن با هدف آموزش مدیران جهت ارایه مشاوره های تخصصی به  صاحبان ایده های نوآورانه و هدایت صاحبان سرمایه و ایده در چارچوب طرح­های نوآورانه و بازارپذیر کسب و کار پرداخت.

«فاطمه نیکجو» همچنین ارائه مشاوره ­های تخصصی به کارآفرینان با رویکرد افزایش توان رقابت­پذیری در بازارهای هدف و ارائه مشاوره به متقاضیان در خصوص مباحث قانونی و حقوقی و نیز ارائه راهکارهای تامین مالی طرح­های نوآورانه را از دیگر اهداف آموزش به مدیران  عنوان کرد.

۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید