اخبار

مراکز مشاوره، خدمات و اطلاع رسانی کارآفرینی، پیوند دهنده افراد متخصص و سرمایه گذاران

مراکز مشاوره، خدمات و اطلاع رسانی کارآفرینی، پیوند دهنده افراد متخصص و سرمایه گذاران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد مراکز مشاوره، خدمات و اطلاع رسانی کارآفرینی را پیوند دهنده خوبی خواند که می تواند افراد مغزافزار را با افراد دارای تمکن مالی و علاقه مند به سرمایه گذاری ارتباط داده و پیوند دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در افتتاحیه دوازدهمین مرکز مشاوره، خدمات و اطلاع رسانی کارآفرینی استان افزود: این افتخار برای ما محفوظ است که افراد توانمند و متخصص در این حوزه ورود پیدا کرده اند.

ریاحی تاکید کرد: افرادی که در حوزه تجاری سازی نیاز به مشاوره دارند را باید مورد توجه قرار داده و مشاوره لازم داده شود.

وی با بیان اینکه توجه به مهارت‌ها اهمیت بسزایی دارد اظهار کرد: مهارت دارای دو جنبه فردی و اجتماعی است؛ بر همین اساس افراد یا فارغ التحصیلان دانشگاهی که تمایل به ورود به حوزه کسب و کار دارند باید از مهارت های فردی لازم برخوردار باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهارت در بین فارغ التحصیلان بسیار کم است تصریح کرد: از آموزشگاه های فنی و حرفه ای و همچنین نظام استاد- شاگردی به عنوان یکی از شیوه های کسب مهارت، می توان مهارت افراد را افزایش داد.

ریاحی در ادامه این جلسه کسب و کارهایی را موفق دانست که نگاه مطلوبی به حوزه هایی اعم از گردشگری و فناوری اطلاعات متناسب با ظرفیت های موجود داشته باشند.

وی افزود: استفاده از فرآیندها، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک به عنوان ظرفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، اظهار کرد: شتاب دهنده ها، استارتآپ ها و فضاهای مشترک نیز به عنوان ظرفیت‌های مناسبی هستند که می توان از آن‌ها استفاده کرد.

۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل/ الهه اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید