اخبار

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: صنعت گران کشور برای ارتقای سطح مهارت با مهارت آموزان آشتی کنند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: صنعت گران کشور برای ارتقای سطح مهارت با مهارت آموزان آشتی کنند
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از صنعت گران کشور خواست برای ارتقای سطح مهارت، مهارت آموزان زیر 21 سال و حضور موثرتر آن ها در مسابقات جهانی مهارت با این گروه از نوجوانان ماهر آشتی کنند.
 

 «محمد امین سازگار نژاد» آمادگی مهارت آموزان زیر 21 سال را برای کسب رتبه های عالی در مسابقات جهانی مهارت بسیار با اهمیت دانست و تاکید کرد: این آمادگی فقط با توجه بیش از پیش مدیران صنایع کشور به مهارت آموزان حفظ می شود.
وی دلیل موفقیت بسیاری از مهارت آموزان سایر کشورها را در مسابقات جهانی مهارت ارتباط تنگاتنگ صنعت با مهارت و حمایت آن ها از نوجوانان ماهر دانست.
سازگارنژاد با بیان اینکه در این رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به هیچ وجه دنبال هزینه تراشی برای بخش صنعت نیست، از صنعت گران کشور خواست هنرآموزان را در بخش های تکنولوژی و فنی کمک رسانی کنند.

همه نوجوانان می توانند در مسابقات مهارت شرکت کنند

وی همچنین از اجرای طرحی خبر داد که براساس ان از این پس همه نوجوانان زیر 21 سال ایرانی خارج از کشور نیز می توانند در مسابقات جهانی مهارت شرکت کنند.
سازگارنژاد استفاده از تمام استعدادهای ماهر را از اهداف اجرای این طرح دانست و تاکید کرد: این افراد می توانند با حضور در مسابقات جهانی مهارت و کسب مدال برای ایران جایگاه کشورمان را در سطح جهان ارتقا بخشند.
محمد امین سازگارنژاد گفت: مسابقات جهانی مهارت فرصت مناسبی برای نمایش صلاحیت ها، دانایی و توانایی نخبگان مهارتی و شناسایی نقاط ضعف و قوت تیم مهارت کشورمان و ارتقای جایگاه ایران در مسابقات آتی است.  
وی با تأکید بر نقش اثربخش رسانه های ارتباط جمعی حمایت همه جانبه اصحاب رسانه را در مسابقات جهانی مهارتی پیش رو خواستار شد.  
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به حساسیت مسابقات جهانی مهارت اظهار امیدواری کرد تا شاهد رقابت هایی در فضای عادلانه با میزبانی مبتنی بر اخلاق حرفه ای و عدالت باشیم.  
وی افزود: امیدواریم که جوانان ماهر کشورمان با توکل به خداوند در سایه ارزیابی منصفانه و دقت  سرعت و  با خاطری آسوده مسیر پیروزی را طی کنند.  
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و رییس  جمهور بر مهارت آموزی افزود : خوشبختانه امروز گفتمان مهارت به گفتمان ملی تبدیل شده است. 

تشکیل سازمان مردم نهاد متعلق به مدال آوران مسابقات

سازگارنژاد همچنین از تشکیل سازمانی مردم نهاد متعلق به مدال آوران مسابقات جهانی مهارت در ماه های اخیر خبر داد.  
وی ضمن تشکر از حمایت های صنایع اظهار امیدواری کرد که صنعت بستری مناسب تر و بهتر را در تعامل با قهرمانان مهارتی کشور فراهم سازد.  
معاون وزیر تعاون بیان داشت: موضوع اشتغال در گروی پیوند صنعت و مهارت پیش می رود که در این بخش نیازمند توسعه تعاملات هستیم.
گفتنی است: چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت از 23 تا 26 مهر ماه امسال در ابوظبی برگزار شد که تیم اعزامی مهارت کشورمان 34 نفر  شامل 31 نفر مرد و  3 نفر زن بود.

۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰
روابط عمومی اداره کل/ الهه اسلامی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید