اخبار

هفته دفاع مقدس، فرصتی برای آمادگی نظامی و دفاعی و ارج نهادن به شهدا است/بسیج جامعه کارگری و کارفرمایی بازوان قدرتمند اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد

هفته دفاع مقدس، فرصتی برای آمادگی نظامی و دفاعی و ارج نهادن به شهدا است/بسیج جامعه کارگری و کارفرمایی بازوان قدرتمند اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، از «محمدرضا نیکنام» مسئول سازمان بسیج کارگری استان یزد به موجب برتری این نهاد در سطح کشور در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس تجلیل به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در مجمع عالی قشر بسیج کارگری استان، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، این هفته را فرصتی برای ارج نهادن به شهدا دانست و اظهار کرد: 31 شهریور 59 در آن بلبشو و هیاهوی جنگ داخلی ایران به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی، خبر عبور ارتش بعثی عراق از مرزهای زمینی و هوایی کشورمان رسید که در نهایت منجر به جنگی 8 ساله شد؛ اما تفکر و اندیشه امام خمینی و مدیریت قوی شان در این جنگ تحمیلی که به عنوان طولانی ترین جنگ قرن بیستم به شمار می آمد، پیروزی کشورمان در مقابل دشمنان بعثی را رقم زد.

وی با بیان اینکه طی 8 سال دفاع مقدس، شاهد تربیت نسلی بودیم که ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت را به معنای واقعی کلمه به تصویر کشیدند گفت: نسلی که این درس و آموزه ها را به نسل های پس از خود نیز انتقال دادند و افراد برخاسته از این نسل ها، امروز با منش پهلوانی، قهرمانی و انقلابی خود حیرت جهانیان را موجب شده است.

ریاحی در این زمینه افزود: «شهید حججی» نماد واقعی این تربیت انقلابی است؛ فردی از نسلی که امنیت ملی را برای مردمانش به ارمغان می آورد؛ آنهم در شرایطی که کشورمان از هر سو، مورد تهدید استکبارجهانی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز کشورمان، ایران گذشته نیست که در لحظه چشم باز کند و متوجه ورود دشمنان به خاکش شود؛ چراکه آمادگی نظامی و دفاعی امروزش می تواند از اساسی ترین راهکارهای ایستادگی و مقابله با رجزخوانی های دشمنان ایران اسلامی باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بسیج با رشد شاخ و برگهایش در داخل و خارج از میهنمان، به نوعی تضمین کننده این امنیت ملی است عنوان کرد: هفته دفاع مقدس، فرصتی را فراهم می کند تا این آمادگی لازم حفظ و حتی مضاعف شود؛ فرصتی که به طور نمادین رزمندگانمان را طی این 8 سال ارج نهیم.

وی ضمن درود بر روح پرفتوح شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی از سومین شهید محراب نیز یاد و اظهار کرد: در هر صورت به منظور بهبود وضعیت زندگی و جامعه کنونی، لازم است تا درس ها و دستاوردهای دوران دفاع مقدس را سرلوحه کار خود قرار دهیم. در این راستا بسیج کارگری کمک شایانی به جامعه کار و تولید دارد.

هفته دفاع مقدس، فرصتی برای آمادگی نظامی و دفاعی و ارج نهادن به شهدا است

بسیج جامعه کارگری و کارفرمایی بازوان قدرتمند اداره کل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، گفت: بسیج جامعه کارگری و کارفرمایی با تشکیل شوراهایی از جمله اندیشه ورزی تلاش می کند تا همگام با متولیان و دستگاه های اجرایی استان به عنوان بازوان قدرتمند اداره کل در مباحث اقتصادی- اجتماعی و رفاهی کارکنان و کارگران جامعه کار و تولید پیش قدم باشد.

وی با بیان اینکه امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی باید اولویت بندی خوبی برای برنامه های اجرایی استان داشته باشیم اظهار کرد: اشتغال استان یزد با توجه به کمبود منابع آبی و آب و هوای خشک به سمت خدمات حرکت کرده است.

ریاحی در این باره افزود: در این زمینه با بررسی دقیق و تحقیق و پژوهش باید اولویت های بخش خدمات را شناخت و مشخص کرد در نهایت باید بررسی شود که چه تعداد فارغ التحصیل در چه رشته ای و با چه مهارت هایی در استان آموزش داده شده اند.

وی استان را به عنوان یک جایگاه پایدار در دنیا در 3 حوزه شاخص معرفی کرد و گفت: استان می تواند در حوزه های فناوری اطلاعات با وجود متخصصان و شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در این زمینه، عرصه گردشگری به سبب جهانی شدن شهر و نیز عرصه پوشاک و نساجی به دلیل وجود بازیگران خبره در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد و خودی نشان دهد.

این مقام مسئول یادآور شد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، بیشتر نگاه به تقویت بنگاه های خرد و خانگی با نگاه کارآفرینانه و اشتغال روستایی و عشایری دارد که در این زمینه تلاش خواهد کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در خصوص بهبود وضعیت اشتغال استان گفت: در این زمینه باید در وهله اول چالش های استان را بشناسیم؛ نرخ بیکاری، وضعیت سرمایه گذاری و نرخ مشارکت اقتصادی از جمله این چالش ها و مسائل مورد بررسی است.

هفته دفاع مقدس، فرصتی برای آمادگی نظامی و دفاعی و ارج نهادن به شهدا است

افزایش 4 درصدی سهم اشتغال در بخش خدمات

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، به افزایش 4 درصدی سهم اشتغال در بخش خدمات  استان از سال 93 تا 95 اشاره کرد.

«فریبا آیت اللهی» در ادامه این جلسه با بیان اینکه مشکلی که امروزه در کشور با آن مواجهیم بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است اظهار کرد: در این راستا دولت در سال 96 با ابلاغ طرح اشتغال فراگیر به این موضوع پرداخته است.

وی در خصوص طرح کاج و مشاغل خانگی و طرح تکاپو افزود: در طرح اشتغال فراگیر، پروژه‌ای تحت عنوان کاج (کارانه اشتغال جوانان) تصویب شد که بحث‌های کارورزی و مشوق‌های بیمه ای و مهارت آموزی در محیط کار واقعی در آن آمده است.

آیت اللهی در ادامه به تخصیص 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات در طرح اشتغال فراگیر پرداخت و گفت: این منابع به رسته‌های منتخب شناسایی و تصویب شده در هر استان که دارای اولویت می باشد تعلق می گیرد که امیدواریم به زودی دستورالعمل و سهمیه انسانی ابلاغ گردد.

هفته دفاع مقدس، فرصتی برای آمادگی نظامی و دفاعی و ارج نهادن به شهدا است

هفته دفاع مقدس، فرصتی برای آمادگی نظامی و دفاعی و ارج نهادن به شهدا است


۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۵۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید