اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:نظام پیشنهادات، از ضروریات هر سازمان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:نظام پیشنهادات، از ضروریات هر سازمان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با بیان اینکه نظام پیشنهادات یکی از ضروریات هر سازمان است گفت: این فرصتی به منظور شناسایی کارکنان با خلاقیت، نوآور و خلاق است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» ضمن بیان این مطلب افزود: مشارکت جویی در حوزه های تخصصی و عمومی با حداقل منابع با مدیریت صحیح و بهینه سازی امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت موجود و روش های انجام کار بررسی و به شیوه های موثر، کوتاه وکارامد تبدیل کنیم اظهار کرد: در این زمینه باید به منظور پیشبرد اهداف سازمان از توانمندی‌های همکاران استفاده کنیم؛ اگر نقطه ای که قرار است به آن برسیم، مشخص باشد دستیابی به آن زودتر و بهتر میسر خواهد شد.

ریاحی ادامه داد: گاهی روش ها و فعالیت های سازمان، یک فعالیت انگیزشی برای کارکنان محسوب می شود که از جمله «مشارکت کارکنان در تصمیم گیری های سازمانی» می توان اشاره کرد.

وی با اشاره به اهداف نظام پیشنهادات ابراز کرد: همسو کردن اهداف کارکنان و سازمان از طریق فراهم آوردن منافع مشترک از جمله اهداف نظام پیشنهادات است. بر همین اساس پیشنهادات کارکنان دریافت شده و سپس از سوی ارزیاب مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت پیشنهادات مورد تایید به مرحله اجرا می رسند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: باید دستورالعملی تهیه و تنظیم شود که این دستورالعمل چارچوب را مشخص کند و سلیقه ای رفتار نشود. همچنین باید مشخص شود که هر فرد، چه تعداد پیشنهاد می تواند مطرح کند؛ پاداش او چقدر است و آیا پیشنهاد در سطح تشویق می باشد؟! و در نهایت اینکه نحوه ارسال پیشنهاد به چه نحوی بوده و چگونه در دستگاه اجرا شود؟!

وی با بیان اینکه سیاستی که ترسیم می شود، بسیار پراهمیت و دارای ارزش است ادامه داد: این اداره کل از سرمایه انسانی خوبی برخوردار است که شناخته شده نیستند؛ افراد توانمند و خلاقی که تمایل به مشارکت دارند. بنابراین باید در این کمیته سیاست هایی اتخاذ گردد تا این افراد شناسایی شوند.

نظام پیشنهادات، از ضروریات هر سازمان است

نظام پیشنهادات؛ نگاه خاص به همه کارکنان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در ادامه این جلسه گفت: می‌خواهیم در تصمیم گیری‌های دستگاه، کارکنان هم مشارکت داشته باشند.

وی افزود: از تصمیم گیری در چیدمان اداری تا اصلاح فرآیندها، باید کارکنان نیز مشارکت داشته باشند. بنابراین باید موجی راه بیفتد تا کارکنان در قبال سازمان احساس مسئولیت کنند.

ریاحی ادامه داد: اگر  کاری شروع می شود، باید با شور و عشق باشد، انگیزه لازم و اعتقاد و تعهد به انجام این کار وجود داشته باشد. برهمین اساس برای تعیین اعضای تیم تخصصی از نیروهای شهرستانی دعوت شود.

وی اظهار کرد: وظیفه این کمیته این است که پیشنهادات کاربردی و قابل اجرا در این اداره مورد بررسی قرار دهد؛ نتایج ارزیابی پیشنهادات در هرجلسه به نحو مطلوب به پیشنهاددهنده و سایر کارکنان اطلاع رسانی شود.

نظام پیشنهادات، از ضروریات هر سازمان است

لازمه وجودی کمیته پذیرش و بررسی پیشنهادات

«امیر یوسفی» مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و رئیس کمیته پذیرش و بررسی پیشنهادها بر ضرورت تشکیل این کمیته و اهمیت آن تاکید کرد.

در ادامه فلوچارت پیشنهادی در دستورالعمل مورد بحث و بررسی اعضا کمیته قرار گرفت و نقطه نظرات اعضا مطرح شد.نظام پیشنهادات، از ضروریات هر سازمان است

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید