اخبار

افتتاح خانه تعاونگران در یزد/ بهبود مدیریت در تعاونی‌ها و سرعت بخشیدن به توسعه این بخش با اجرایی شدن طرح جامع مدیریتی در استان امکان پذیر است

افتتاح خانه تعاونگران در یزد/ بهبود مدیریت در تعاونی‌ها و سرعت بخشیدن به توسعه این بخش با اجرایی شدن طرح جامع مدیریتی در استان امکان پذیر است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر توجه به حوزه مدیریت در تعاونی ها گفت: نه فقط در حوزه تعاون، بلکه در تمامی بخش های اقتصادی، ضعفی نسبی احساس می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در مراسم افتتاحیه خانه تعاونگران یزد، ضمن بیان این مطلب افزود: مسئله مدیریت امروزه به جایگاه مدیریت تبدیل شده است؛ بدین معنی که همه افراد تمایل به حضور در این جایگاه دارند؛ جدای از اینکه این جایگاه ها می تواند چه تاثیرات و یا روش هایی را برای استمرار فعالیت و حیات شرکت ایجاب کند.

وی با اشاره به EFQM به عنوان یک مدل جامع مدیریتی گفت: این مدل نشات گرفته از چندین مدل است که اگر این مدل در حوزه تعاون استان اجرایی شود می تواند نگاه خاصی را در حوزه مدیریت جامع برای ما در حوزه مدیریت داخلی و مدیریت فروش و بازار و نیز مدیریت تولید و خدمات  داشته باشد.

ریاحی از این مدل به عنوان مدل تعالی سازمانی یاد کرد و افزود: ایجاد خانه تعاونگران، نقش و دغدغه خوزه تعاون را مورد بررسی قرار داده و مسائل را تحلیل و مشکلات را مرتفع می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، تعاون را نماد همدلی و خرد جمعی عنوان کرد و اظهار کرد: حوزه تعاون به مفهوم واقعی می تواند با ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب استمرار یافته و تقویت شود.

خانه تعاونگران 4

تعاون، نهادی غیردولتی، غیرانتفاعی و غیر سیاسی

دبیرکل خانه تعاونگران کشور، تعاون را نهادی غیردولتی، غیرانتفاعی و غیر سیاسی خواند.

«علی حسین شهریور» در این باره گفت: یکی از اصول اصلی تعاون این است که در این حوزه هیچ تبعیض سیاسی، مذهبی و قومی نباید وجود داشته باشد؛ بر همین اساس سعی شده است این اصل در تشکیلات مربوطه رعایت شود.

وی بیان کرد: تاکیدمان بر انجام امور صنفی و حرفه ای در حوزه تعاون است. بر همین اساس از همه طیف های فکری تاکنون عضوگیری داشته ایم.

شهریور اظهار کرد: زمانیکه قانون تعاون تصویب و نهضت تعاون پس از انقلاب بدین صورت شکل گرفت، شاید تصور نمی شد که روزی از وجود 220 هزار تعاونی در کشور مطابق آمار سخن گفته شود. چراکه تا قبل از انقلاب حدود 5 هزار تعاونی در کشور وجود داشته است.

وی با اعلام اینکه تعاون، همچنان نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند اظهار کرد: این در حالی است که حوزه تعاون، دارای ظرفیت عظیمی است که قابلیت رشد و گسترش در سراسر کشور و با توجه به شرایط استان دارد.

خانه تعاونگران 3

یزد، استانی تعاون خیز است

دبیرکل خانه تعاونگران کشور،  با اشاره به اینکه یزد استان تعاون خیز است، در خصوص مدیریت تعاونی ها گفت: تشکیلاتی در این زمینه با هدف بهبود مدیریت در تعاونی ها و سرعت بخشیدن به توسعه این بخش در سال 87 راه اندازی شده که هم اکنون دفاتر مربوطه در 28 استان دایر است.

وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده در این حوزه اعلام کرد: تاکنون حدود 37 همایش و کنفرانس بین المللی و ملی برگزار شده است؛ همچنین در 11 استان به طور سالیانه برگزاری چنین همایشهایی نیز داشته ایم.

شهریور با اشاره به انتشار 4 جلد کتاب در حوزه های مختلف گفت: طرح تعالی مدیریت به عنوان مدل استاندارد بین المللی را نیز برای ششمین سال متوالی، امسال برگزار خواهید کرد.

وی افزود: از فعالان و پیشکسوتان حوزه تعاون طی برگزاری 8 دوره جشنواره، تجلیل به عمل آمده است. از سوی دیگر حدود 12 تفاهم نامه با دستگاه هایی که به نوعی می توانند به تعاونی ها خدمترسانی کنند به امضا رسیده است.

خانه تعاونگران 6

 

۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید