اخبار

معاون فرماندار شهرستان بهاباد عنوان کرد: تعاون چشمه جوشان اشتغال و موثر در حوزه کارآفرینی

معاون فرماندار شهرستان بهاباد عنوان کرد: تعاون چشمه جوشان اشتغال و موثر در حوزه کارآفرینی
معاون فرماندار شهرستان بهاباد گفت: بیان رهبری معظم مبنی بر اینکه «تعاون چشمه جوشان اشتغال است»، باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه تعاونیها میتوانند با داشتن برنامه و هدف به منظور اشتغال و کارآفرینی در منطقه تأثیرگذار باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمد هوشمند» در گردهمایی ترویجی به مناسبت هفته تعاون که جمعی از بانوان تعاونگر شهرستان بهاباد در بخش آسفیچ برگزار شده است، با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از طرف رهبر معظم انقلاب و اولویت و تاکید مستمر دولت تدبیر و امید در بحث ضرورت رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار گفت: در این راستا روستاها یکی از کانون های کار در حوزه تعاون هستند.

«علیرضا تیموری» بخشدار آسفیچ در این گردهمائی نیز ضمن اشاره به برخی از ظرفیتهای کار در منطقه گفت: تعاونها در این بخش در بستر طرح منارید کارهای بزرگی را با محوریت یکی از تعاونی های بانوان منطقه انجام داده بطوریکه این تعاونی با حضور در بسیاری نمایشگاه های کشور و استان موجبات معرفی بیشتر ظرفیتهای اجتماعی و اقتصادی منطقه شده است.

مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد نیز با اشاره به ابلاغ طرح روستا تعاون گفت: این طرح که امسال با برنامه «1000 تعاونی؛ 1000 روستا» شروع شد، در این شهرستان نیز باید برای سه روستای هدف برنامه ریزی و تعاونی هائی مناسب با ظرفیت وپتانسیل روستاهای مشخص شده تشکیل شود.

«ناصر زارع» اظهار کرد: برای حمایت از این تعاونی ها در قانون برنامه ششم توسعه منابع مالی پیش بینی که امید است با اجرای این طرح شاهد شکوفائی بیشتر مناطق روستائی وتوسعه بیشتر بخش تعاون باشیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد با یادآوری اهمیت تعاون از دیدگاه قرآن و همچنین بیان بزرگان نظام گفت: تعاون از دیدگاه شهید بهشتی یک شیوه و روش کار و به عنوان راه میانه بین مکاتب سرمایه داری و سوسیالیستی معرفی شده است.

«علی اصغر نوری شادکام» همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش تعاون به تعالیم دینی نزدیکتر می باشد لذا در جامعه ما نیز تعاون منشا بسیاری از خدمات و کارهای بزرگ شده است.

درخاتمه این گردهمائی به سوالات بانوان حاضر در جلسه از سوی «سیروس آقائی» رئیس اداره تشکیل و توسعه تعاونی های اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی پاسخ داده شد.

همچنین پیاده روی و بازدید و آشنایی بانوان شهرستان از فعالیتهای یکی از تعاونی های فعال منطقه از دیگر برنامه های گردهمائی مزبور بود.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۰۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید