اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد عنوان کرد: تعالی رسانه در گرو افزایش دانش و مهارت عملی خبرنگاران/ ایرنا، خبرگزاری توانمند و دارای افراد متخصص است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد عنوان کرد:  تعالی رسانه در گرو افزایش دانش و مهارت عملی خبرنگاران/ ایرنا، خبرگزاری توانمند و دارای افراد متخصص است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه ایرنا، خبرگزاری توانمند و دارای افراد متخصص است، گفت: خبرگزاری های رسمی کشور با ورود به مجامع مهم و اصلی، تولیدکننده اخبار درست باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در بازدید از خبرگزاری ایرنا با اشاره به توجه هر چه بیشتر خبرگزاری ها و رسانه های رسمی به فضای مجازی و نرم افزارهای ارتباطی اظهار کرد: یکی از ویژگی های حوزه خبر و رسانه، علاوه بر صحت اطلاعات، سرعت در انتقال و انتشار اخبار است.

وی افزود: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، این مسئله به ویژه در حوزه سرعت انتقال خبر، کار را در عرصه رقابت دشوار ساخته است؛ چراکه علاوه بر رقابت با دیگر خبرگزاری ها و رسانه های رسمی، باید با حوزه های غیررسمی نیز رقابت کرد که گاهی کار یک مرکز رسمی را زیرسوال خواهد برد.

ریاحی در این باره ادامه داد: زمانی که به این مهم به درستی توجه نشود، به طور قطع مراکزی به وجود آمده و یا افرادی در این حوزه ورود پیدا خواهند کرد که گوی سبقت را از مراکز رسمی می‌گیرند؛ بر همین اساس باید به طور جد به این مسئله توجه ویژه شود.

وی اعلام کرد: مسئولیت خبرنگاران ایرنا در قبال انواع اخبار فضای مجازی بیش از سایرین است. هر چند که این رسانه نیز به دلیل مسائلی همچون دولتی بودن و محدودیت در نیرو و بودجه با مشکلاتی در مسیر اطلاع رسانی در رقابت با برخی فضاهای مجازی و سایت های غیررسمی مواجه است.

بازدید از ایرنا

ریاحی با اشاره به رمز موفقیت خبرگزاری هایی همچون ایرنا اظهار کرد: ارتقا و آماده سازی مجموعه برای استفاده از ظرفیت های جدید به عنوان رمز موفقیت خبرگزاری های رسمی همچون ایرنا است که می تواند همگام با توسعه ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی روز خود را توانمند سازد؛ چراکه توانمندی صرفا در اختیار داشتن تجهیزات نیست، توانمندی با افزایش دانش مجموعه نیز ارتباط مستقیم دارد.

این مسئول در این زمینه تاکید کرد: بر همین اساس باید دانش و مهارت عملی خبرنگاران و افراد فعال در حوزه رسانه، افزایش یابد تا تعالی آن مجموعه را موجب شود.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایرنا به عنوان تنها خبرگزاری رسمی کشور دارای افراد متخصص و توانمند است گفت: این خبرگزاری از نیروهایی برخوردار است که تمام تلاششان بر انتقال و انتشار اخبار با صحت و دقت مضاعف می باشد.

ریاحی با بیان اینکه که این مسئله، امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی به ویژه در حوزه سرعت انتقال اخبار، کار را در عرصه رقابت دشوار ساخته است پیشنهاد کرد: به عنوان یک مرجع یا جایگاه قابل اطمینان و موثق، در بین اقشار مختلف مردم بیش از پیش، نهاد سازی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: ما به عنوان بخشی از نظام حاکمیتی و دستگاه دولتی همراه و همگام با رسانه ها بوده و خواستار توسعه یافتگی خبرگزاری هایی همچون ایرنا و تعامل بیشتر به منظور توسعه یافتگی مجموعه یمان هستیم.

بازدید از ایرنا
بازدید از ایرنا

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید