اخبار

در بازدید مسئولان استانی و شهرستانی از تعاونی برتر صادراتی استان مطرح شد: اشتغالزایی 100 نفر در مهرماه امسال در نرگس پلیمر میبد

در بازدید مسئولان استانی و شهرستانی از تعاونی برتر صادراتی استان مطرح شد: اشتغالزایی 100 نفر در مهرماه امسال در نرگس پلیمر میبد
شرکت های تعاونی نرگس پلیمر، درب و پنجره سازان، زیلوبافان و آموزشی فن گستر از شهرستان میبد در سال جاری به عنوان تعاونی های برتر در زمینه های کاری خود در استان یزد معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد،امامی مدیرعامل شرکت تعاونی نرگس پلیمر در بازدید «محمدحسین ریاحی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «حسین فلاح» فرماندار، علائی رئیس و کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد از شرکت تعاونی نرگس پلیمر، با بیان اینکه تا پایان سال جاری بیش از ۳۰ میلیون دلار صادرات به خارج از کشور خواهیم داشت، گفت: این شرکت تعاونی با سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی توانسته برای نزدیک به ۹۰ تا ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند که با ورود ماشین آلات و راه اندازی طرح توسعه، در مهرماه سال جاری برای ۱۰۰ نفر دیگر نیز اشتغالزایی خواهد شد و سرمایه مذکور به 16 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از محصولات این شرکت تعاونی به خارج از کشور صادر می شود اظهار کرد: یکی از مشکلات نرگس پلیمر که به عنوان شرکت تعاونی برتر صادراتی استان مطرح شده است، عدم استرداد مالیات بر ارزش افزوده محصولات صادراتی می باشد کهطبق قانون از سال ۹۴ باید به شرکت  عودت داده می شده است.

امامی تاکید کرد: شرکت با برگشت این سرمایه همچنان می تواند در بخش صادرات به خوبی ایفای نقش کند.

4 شرکت تعاونی شهرستان میبد، برتر استانی

علایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میبد گفت: شرکتهای تعاونی نرگس پلیمر، درب و پنجره سازان، زیلوبافان و شرکت تعاونی آموزشی فن گستر از شهرستان میبد به عنوان تعاونی های برتر امسال در زمینه های کاری خود در استان یزد معرفی شدند.

وی افزود: در شهرستان میبد ۳۷۴ تعاونی فعالیت دارند که از این تعداد ۲۴ تعاونی متعلق به ندوشن و توابع می باشد.

این مسئول ادامه داد: شرکت های تعاونی میبد در زمینه های اعتبار، تامین نیاز تولید کننده، تامین نیاز مصرف کننده، حمل و نقل، عمرانی، خدماتی، صنعتی، مسکن، فرش دست باف، کشاورزی، مصرف آموزشگاهی و معدنی فعالیت دارند.

در این جلسه همچنین احمدیان مدیر شرکت تعاونی تازه تاسیس اسب داران شهر خورشید میبد درباره فعالیت های آینده این شرکت تعاونی در زمینه احداث پیست ۵۰ هکتاری، ورود اسپرم و ... مباحثی را مطرح کرد. 

۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۴۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید