اخبار

تقویت تشکل های کارگری به عنوان بازوان اجرایی / توانمندسازی آموزشی اعضای کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان یک ضرورت است

تقویت تشکل های کارگری به عنوان بازوان اجرایی / توانمندسازی آموزشی اعضای کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان یک ضرورت است
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بر تقویت تشکل های کارگری به عنوان بازوان اجرایی این حوزه تاکید و از اهداف این مدیریت خواند و اظهار کرد: توانمندسازی آموزشی اعضای کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدجواد حیدری» در جلسه توانمندسازی آموزشی اعضای کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان که با حضور نمایندگان ادراه کل آموزش فنی و حرفه ای و اعضای هیات مدیره این کانون برگزار شد افزود: به منظور تقویت تشکلها باید کارها را به خودشان واگذار کرد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید از پنجره واحد همچون کانون مربوطه و در چارچوب اساسنامه و مقررات قانونی اقدام کرد.

حیدری در ادامه خواستار تعامل و همکاری بیشتر کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمان با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به ویژه در زمینه آموزش های مهارتی در رشته های ساختمان شد.

لزوم برنامه ریزی دقیق آموزشی و رفاهی برای کارگران ساختمانی

رئیس اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی نیز با اشاره به اینکه کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی در قالب 11 انجمن صنفی، بیش از 20 هزار کارگر ساختمانی را در استان تحت پوشش خود دارد گفت: این تعداد عضو اهمیت و لزوم برنامه ریزی دقیق آموزشی و رفاهی برای اعضا و خانواده های این صنف را نشان می دهد.

«حمیدرضا دهقان» در ادامه این جلسه، با اشاره به اینکه هم اکنون معرفی کارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی به منظور برقراری بیمه از طریق کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی صورت می گیرد، پیشنهاد می شود در صورتی که این کانون بتواند مجوز تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای را دریافت کند، می تواند از شروع آموزشهای مهارتی در بخش ساختمان، کارگران را به سازمان تامین اجتماعی در یک مرکز معرفی کند.

وی افزود: در نهایت کانون ضمن تسهیل امور کارگران ساختمانی، خدمات بهتر و بیشتری را به این افراد و خانواده یشان ارائه می کند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۳۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید