اخبار

بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از خبرگزاری ایسنا در هفته دولت/ حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی به مبحث گردشگری ورود پیدا کند

بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از خبرگزاری ایسنا در هفته دولت/  حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی به مبحث گردشگری ورود پیدا کند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تیم همراه به مناسبت هفته دولت از دفتر خبرگزاری ایسنا-منطقه یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در این بازدید عنوان کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه های متعدد از جمله پژوهش که متناسب با ظرفیت های منطقه‌ای و استانی و با توجه به اولویت ها عمل می کنند، در حوزه گردشگری هم اهتمام ویژه ای در زمینه پژوهشی داشته باشد؛ چراکه یزد، شهر تاریخی جهانی است که باید از این ظرفیت به نحواحسن استفاده شود.

بازدید ایسنا  

وی با اعتقاد به اینکه اشتغال باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد و با توجه به امکانات هر مجموعه و بر مبنای آمایش سرزمین، برنامه ریزی های مربوطه صورت گیرد اظهار کرد: این فرصت هم اکنون در اختیار استان است که از جاذبه‌های تفریحی، تاریخی، مذهبی و توریستی که می تواند در قالب گرایش های مختلفی در زمینه اکوتوریسم، توریسم پزشکی و نیز دیگر رشته های مربوطه تعریف شود استفاده گردد.

ریاحی افزود: این فرصت می تواند به عنوان یک پژوهش، برنامه ریزی و راهبردی جامع در اختیار استان قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بر همین اساس باید شرایطی فراهم شود که هم گردشگران داخلی و هم خارجی را در یزد داشته باشیم و رونق اقتصادی را متناسب با امکاناتی که در اختیارشان میگذاریم داشته باشیم.

بازدید ایسنا

این مقام مسئول با بیان اینکه جهاد دانشگاهی، نهاد قدرتمند و پرتلاشی است که هم در حوزه  فرهنگی و هم آموزش و پژوهش به خوبی ایفای نقش می کند گفت: اما مسئله ای که باید به آن بیش از پیش توجه شود، بحث فرهنگ است که دچار دگرگونی شده است.

وی خواستار شد: باید کمک شود تا مسئله فرهنگ درک شده و چنین تصور نشود که تنها مربوط به متولی آن که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: چراکه فرهنگ یک زیرساخت است و تنها یک دستگاه از عهده آن بر نمی آید و همه دستگاه ها باید دست به دست هم داده تا فرهنگسازی در زمینه های متعدد را صورت گیرد.

بازدید ایسنا

بازدید ایسنا

بازدید ایسنا


بازدید ایسنا  

بازدید ایسنا
 

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۵۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید