اخبار

تعاون، اهرم رشد اقتصادی و تعاونی ها بازیگران نقش اول حوزه اقتصاد /برنامه های هفته تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اعلام شد

تعاون، اهرم رشد اقتصادی و تعاونی ها بازیگران نقش اول حوزه اقتصاد  /برنامه های هفته تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اعلام شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با اشاره به اینکه تعاون، اهرم و ابزار مناسبی برای رشد و توسعه اقتصادی است گفت: تعاونی‌ها نقشی کلیدی در حوزه اقتصادی هر منطقه دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» ضمن گرامیداشت هفته تعاون که از یازدهم شهریورماه لغایت هفدهم ماه جاری نامگذاری شده است، افزود: در صورتی که تعاونی‌ها، شرکت های موفق در این حوزه را به عموم معرفی کرده و آنها را از مزایای تعاونی شدن آگاه سازند، ضمن توسعه این بخش، تحرک و رشد اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: از رویکردهای اقتصادی حوزه تعاون، جمع‌آوری سرمایه‌های خرد به منظور سرمایه گذاری‌ و رونق بخشی به حوزه تولید و به موجب آن اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری است.

ریاحی با اشاره به چرایی درنظر گرفتن هفته تعاون، اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه، معرفی توانمندی‌های بخش تعاون به اقشار مختلف جامعه و مسولین و نیز ارج نهادن به زحمات تلاشگران بخش تعاون و ارتقاء جایگاه و اهمیت تعاون و مشارکت در جامعه، از علل برگزاری هفته تعاون است.

وی ادامه داد: ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضای خانواده بزرگ تعاون کشور و تشویق و ترغیب فعالیت‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی در مناطق مختلف و ایجاد فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی و بومی در تعاون و توسعه مشارکت‌های مردمی از دیگر دلایل وجود هفته تعاون است.

برنامه های اعلام شده هفته تعاون

لازم به ذکر است هر یک از روزهای هفته تعاون بر اساس موضوعات مختلفی که می‌تواند در چارچوب حوزه تعاون قرار گرفته و حرفی برای گفتن داشته باشد، نامگذاری شده است؛ به طوری که نخستین روز از این هفته به عنوان «تعاون و توسعه منطقه ای روستایی(روستا تعاون)» و دیگر روزها به ترتیب «تعاون و اشتغال زنان»، «تعاون، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، «تعاون، گسترش مشاغل خرد و خانگی»، «تعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال»، «تعاون، توسعه بازار و صادرات» و «تعاون و ترویج کار جمعی» نامیده شده اند.

دیدار با امام جمعه یزد، آیین تجدید میثاق با سومین شهیدمحراب، مراسم عطرافشانی گلزار شهدا و دیدار با خانواده شهدای تعاون و همچنین مراسم افتتاح نمایدن طرح روستا تعاون به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه های نخستین روز از هفته تعاون می باشد.

از دیگر برنامه های این هفته، افتتاح نمایشگاه تعاون، برگزاری همایش طرح ملی بهره وری و تعالی سازمانی، و بازدید از تعاونی های تفت و ابرکوه، بافق و بهاباد، میبد و اردکان است.

در این هفته جشنواره تعاونی های برتر با حضور «سید حمید کلانتری» معاون امور تعاون وزیر برگزار خواهد شد و همچنین 50 طرح تعاونی به طور همزمان افتتاح خواهد شد. حضور در نماز جمعه در روز تعاون و ترویج کار جمعی به عنوان روز پایانی این هفته آخرین برنامه مربوطه می باشد.

۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۲۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید