اخبار

انعقاد تفاهم نامه ستاد اقامه نماز به منظور ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز

انعقاد تفاهم نامه ستاد اقامه نماز به منظور ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز خبر داد: به منظور بهره گیری از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود جهت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در استان، تفاهم نامه‌ای فی مابین استانداری یزد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ستاد اقامه نماز و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، بیان کرد: بر همین اساس در نظر داریم با اجرایی کردن مفاد آیین نامه ترویج فرهنگ نماز مصوب هیئت وزیران و مناسب سازی برنامه های توافق شده سنواتی دستگاه های مرکزی در سطح استان، برنامه های بومی شده سال 1396 این اداره کل مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

وی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، به اجرای برنامه هایی پرداخته است که برگزاری نماز جماعت رنگ و بوی معنوی خاصی پیدا کرده است.

ریاحی اعلام کرد: اعتقاد داریم انجام کار و امور فرهنگی بسیار خوبی در نمازخانه‌ها چه در دستگاه های اجرایی و چه در قالب مساجد شهر امکان پذیر خواهد بود؛ به عنوان مثال از این ظرفیت های سطح شهر میتوان به عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی به نحواحسن استفاده کرد.

وی ادامه داد: نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش، سبک زندگی، خانواده و مسائل اجتماعی از جمله مواردی است که می تواند در این پایگاه های اجتماعی و فرهنگی صورت گرفته، تقویت و مورد بهره برداری قرار گیرد.


اقامه نماز

بومی سازی برنامه های ستاد اقامه نماز در استان

قائم مقام مدیرکل و دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر بومی سازی برنامه های ستاد اقامه نماز در استان گفت: با توجه به اینکه یزد، شهر دارالعباده و اخیرا به عنوان شهر تاریخی جهانی مطرح است، بر همین اساس برنامه ستاد اقامه نماز باید پررنگ تر و بهتر از قبل برنامه ریزی و دیده شود.

«سید حسین سالاری» در ادامه به تعهدات این اداره کل در راستای اجرای تفاهم نامه اشاره و اعلام کرد: ایجاد بستر لازم درخصوص ترویج فرهنگ نماز در کارگاه‌ها، پیگیری در خصوص  معرفی الگوهای برتر در حوزه نماز به منظور فرهنگ سازی اقامه نماز و ایجاد بستر لازم برای برگزاری مسابقات، جشنواره ها و... در سطح کارگاه‌ها از تعهدات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان است.

اقامه نماز

 

۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید