اخبار

تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: شرایط ایمنی محیط کار در اولویت واحدهای تولیدی و صنعتی قرار گیرد

تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: شرایط ایمنی محیط کار در اولویت واحدهای تولیدی و صنعتی قرار گیرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر اینکه شرایط ایمنی محیط کار برای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی حائز اهمیت است اعلام کرد: طبق وظایف محوله، بازرسی کار باید در محیط های کارگاهی و صنفی بایستی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در کارگاه آموزشی HSE که به منظور ارتقای ایمنی کار برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: از حدود چهار سال گذشته تاکنون نگاه و رویکرد این اداره کل تغییر یافته و مچ گیرانه نیست. چراکه  معتقدیم شرایط باید مشورتی باشد و کار به مجموعه های تولیدی واگذار شود و نیز خودبازرسی صورت گیرد.

وی افزود: نگاه ما فراتر از بهره وری بوده و تاکیدمان بر مسائل اثربخش و کارآفرینی است؛ چراغکه اثربخشی و کارآیی، بهره وری را به همراه خواهد آورد که در نهایت موجبات حاکم شدن تفکر درست را فراهم می کند.

ریاحی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 600 واحد و کارگاه در استان به معرفی مسئولین ایمنی پرداخته‌اند اظهار کرد: همه افراد اعم از کارگر و کارفرما می توانند با تفکر کارآفرینانه، به ایده پردازی بپردازند.

وی ابراز امیدواری کرد: شاهد دستاوردهای دولت در راستای توسعه اقتصاد و شرایط موثر و مناسب برای افزایش اشتغال پایدار در کشور باشیم.

HSE

این مقام مسئول، مسئولین ایمنی در کارگاه را سفیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرشته های نجات خواند و اظهار کرد: با ياری انجمن صنفی ایمنی دوره های آموزشی در این زمینه برگزار شد که می تواند بسیار راهگشا باشد.

وی از افراد فعال در حوزه ایمنی که از آنها به عنوان حلقه واسط و موثر جامعه کارگری و کارفرمایی یاد کرد، خواست تا در حوزه کاری خود به منظور افزایش ایمنی و مدیریت ریسک، منشا اثر بوده و یاری رسان کارفرمایان باشند.

ریاحی با اشاره به حدود 3 هزار و 400 واحد کارگاهی و صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان در حال فعالیت هستند افزود: بیش از 30 هزار واحد صنفی نیز به صورت رسمی مشغول به فعالیت هستند. طبق آمار غیر رسمی همچنین بیش از 50 درصد این رقم به صورت غیررسمی در استان فعال می باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اضافه کرد: به طور قطع با شرایطی که در حوزه صدور مجوزها برای کارفرمایان و کارآفرینان در استان تبیین شده، بررسی ایمنی کار در خرید، نصب و راه اندازی تجهیزات از سوی مجوزدهندگان تاکید می شود.

HSE

 

ضرورت نیروی ایمنی در هر کارگاه

رئیس اداره بازرسی کار در ادامه این جلسه ضمن اشاره به آئین نامه مسئولین کارگاه های تولیدی بر ضرورت وجود نیروی ایمنی کار در هر کارگاه تاکید کرد.

«مجید دشت آبادی» همچنین به نحوه گزارش دهی فصلی و نیز تعامل با بازرسان کار شهرستان نیز مواردی را اعلام کرد.  

 HSE
۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۲۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید