اخبار

رفع مشکلات اشتغال با نهادینه شدن نگاه کارآفرینانه/ توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و رفع مشکلات کارآفرینان از ضروریات است

رفع مشکلات اشتغال با نهادینه شدن نگاه کارآفرینانه/  توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و رفع مشکلات کارآفرینان از ضروریات است
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و رفع مشکلات کارآفرینان تاکید کرد و گفت: اگر نگاه خلاقانه و کارآفرین در جامعه نهادینه شود، در آینده مشکلی در حوزه اشتغال وجود نخواهد داشت و ما به سهم خود از توسعه کارآفرینی و فضای کسب و کار جدید و نوآوری حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «فریبا آیت‌اللهی» در اولین نشست هم اندیشی کارآفرینان برتر سال 95 استان در بخش کشاورزی که با حضور نماینده جهاد کشاورزی استان و دبیر کانون کارآفرینی برگزار شد اظهار کرد: هرساله جشنواره کارآفرینان برتر با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و با انتخاب برترین آنها و معرفی به عنوان الگو به آحاد جامعه و ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های مختلف اقتصادی برگزار می شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس در سال 95 شرکتهای «سیمرغ»، «تعاونی خاتم رز» و «صنایع غذایی فروزان مغز» به عنوان برترین های بخش کشاورزی انتخاب و تقدیر شدند.

آیت‌اللهی با اشاره به اینکه بیش از 8 درصد شاغلین استان در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند بیان کرد: شناسایی مشکلات کارآفرینان این بخش و پیگیری به منظور رفع آنها ضروری و نیاز به نشست و تشریک مساعی و پیگیری دارد.

وی اضافه کرد: بدین منظور باید مشکلات قابل رفع را شناسایی و در جهت رفع آنها اقدامات لازم صورت پذیرد.

کارآفرینی جهاد کشاورزی

 ضرورت برنامه ریزی و سیاستگذاری در زمینه ترویج کارآفرینی

«فاطمه نیکجو» رئیس اداره توسعه کارآفرینی گفت: با توجه به اهمیت کارآفرینی، برنامه ریزی و سیاستگذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه های مختلف توسعه اقتصادی کشور و استان می باشد.

وی با بیان اینکه ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی، توجه به آن را از سوی تمامی دستگاه ها ضروری می‌سازد اظهار کرد: در همین ارتباط مدیریت کارآفرینی و اشتغال سعی دارد با برگزاری مستمر و منظم اینگونه جلسات قدمی هر چند کوچک در جهت شناسایی و احصاء مشکلات کارآفرینان و پیگیری جهت رفع مشکلات در جامعه بردارد.

در پایان مقرر شد با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد و جهاد کشاورزی و کانون کارآفرینی استان تلاش حداکثری جهت رفع مشکلات موجود مطروحه در این حوزه صورت پذیرد. 

کارآفرینی جهاد کشاورزی
۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید