اخبار

کسب مهارتهای زندگی، تنها راه مقابله با آسیب های اجتماعی

کسب مهارتهای زندگی، تنها راه مقابله با آسیب های اجتماعی
به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری بهزیستی و شرکت کاشی ارچین میبد، همایش یک روزه مهارت های زندگی و آسیب های اجتماعی ویژه کارگران و تعاونگران میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد، توجه به مهارتهای اجتماعی و آموزش آن را گام موثری در بهبود سطح آسایش زندگی عنوان و اظهار داشت: قطعا همه انسانها بدون داشتن مهارت لازم در ابعاد مختلف بویژه مهارت های زندگی قادر به فراهم نمودن آسایش و آرامش در زندگی خانوادگی و اجتماعی نخواهند بود.

«سید احمدعلائی» با اشاره به نیاز روز انسان ها به کسب مهارتهای فردی،‌ رفتاری و اجتماعی و آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی تصریح کرد: تنها راه مقابله با آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های شایع که برخی از خانواده ها درگیر آن هستند، کسب مهارت های رفتاری، مهارت های زندگی و اجتماعی است.

در ادامه این همایش معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان با تاکید بر نقش شناخت و آگاهی از مبانی پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد به مواد مخدر خاطر نشان کرد: شناخت آسیب های اجتماعی شایع، بویژه اعتیاد به مواد مخدر، راهکاری ارزشمند برای مقابله با این پدیده شوم اجتماعی است.

دکتر صادقی پور با اشاره به کسب مهارتهای زندگی و فردی به عنوان شیوه ای موثر در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار بر جامعه، خانواده و افراد اظهار داشت: قطعا آگاهی بخشی خانواده ها و افراد جامعه از تکنیک های مهارت زندگی و راه های مقابله با هجمه های اجتماعی از طریق به کارگیری قدرت تعقل و تفکر نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی بویژه گرایش به مواد مخدر دارد.

وی در بخش "مهارت نه گفتن و قاطعیت" به تشریح مساله اعتیاد و آلوده شدن جوانان به این ماده افیونی پرداخت و یکی از دلایل اصلی گرفتار شدن جوانان به این آسیب را نداشتن قاطعیت و عدم مهارت در نه گفتن در کنار نبود مهارت تفکر خلاق و نقادانه به پیشنهاد دوستان مبنی بر استعلام دخانیات و مواد مخدر دانست.

گفتی است: در این همایش که با همکاری شرکت کاشی ارچین و  با حضور 157 نفر از کارگران و تعاونگران میبد برگزار شد در خصوص مهارتهای هفت گانه زندگی، معظلات پیش روی خانواده ها، راه های مقابله با مشکلات خانوادگی، روش های پیشگیری از اعتیاد و آسیب های طلاق گفتگو شد.

شایان ذکر است: همایش یک روزه مهارت های زندگی و آسیب های اجتماعی ویژه کارگران و تعاونگران شهرستان با حضور معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس بهزیستی میبد، کارشناسان بهزیستی و جمع کثیری از کارگران و تعاونگران شهرستان در محل سالن همایش فرمانداری میبد برگزار شد.

 
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۱۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید