اخبار

دکتر ربیعی در مراسم امضای قرارداد خرید 60 فروند هواپیمای بوئینگ مطرح کرد: اگر شهدای حرم ما نبودند امروز به جای یک جریان تروریستی ، دولت های تروریست در منطقه حاکم شده بودند

دکتر ربیعی در مراسم امضای قرارداد خرید 60 فروند هواپیمای بوئینگ مطرح کرد: اگر شهدای حرم ما نبودند امروز به جای یک جریان تروریستی ، دولت های تروریست در منطقه حاکم شده بودند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معتقدم که اگر شهدای حرم ما نبودند امروز به جای یک جریان تروریستی ، دولت های تروریست در منطقه حاکم شده بودند و دنیا با دولت های پشتیبان تروریست، مولد تروریست و از اساس بر پایه خشونت شکل گرفته مواجه بود .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی دکتر علی ربیعی در مراسم امضای قرارداد خرید 60 فروند هواپیمای بوئینگ اظهار داشت: جا دارد که تسلیت بگویم شهدایی را که  تروریسم کور و تروریسمی که متاسفانه سال هاست امنیت را از انسان ها در منطقه ما گرفته و جنگ های خانمان سوزی را به این منطقه تحمیل کرده است . 

وی افزود :  تسلیت خود را اعلام می کنم و یاد و خاطره شهدای حملات تروریستی را گرامی می دارم  و ادای احترام می کنم و همین طور به شهدایی که ما سال هاست در مقابل تروریسم دیدیم . 

دکتر ربیعی افزود : تقریبا از زمانی که افغانستان درگیرخشونت شد و پدیده های مختلفی در کشورهای ابتدا افغانستان، سپس سوریه ، عراق ، یمن ، شمال افریقا و بعد به اروپا کشیده شد این عملیات ، ازهمان زمان ایران پیشگام مبارزه با تروریسم بود . 

وی تصریح کرد : پاس می داریم شهدای حرم را امروز و نه صرفا" به عنوان وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی بلکه به عنوان تحلیل گری که درساحت مسائل امنیت ملی فعالیت کرده ام معتقدم که اگر شهدای حرم ما نبودند امروز به جای یک جریان تروریستی ، دولت های تروریست در منطقه حاکم شده بودند و دنیا با دولت های پشتیبان  تروریست، مولد تروریست و از اساس بر پایه خشونت شکل گرفته مواجه بود . 

وی افزود :  به اعتقاد  من این خدمتی است که جمهوری اسلامی ایران به  تمام انسانها و همه کشورهایی که در معرض تروریست بوده اند کرده است . ما در منطقه و همه افرادی که در معرض این گروه ها قرارداشته اند شهدای ما و مدافعان ما این خدمت را انجام داده اند . این عملیات ارزش نظامی ندارد ارزش اطلاعاتی ندارد و بیشتر یک عملیاتی بوده که هدف گیری کرده آن چه را که در ذات خودش بود و برای ما روشن کرد .

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: چندی پیش بود که سازمان  داعش اطلاعیه ای دادند وهردوجایی که را عملیات انجام دادند را شرک آلود خواندند. شرک آلود خواندن  مهد دموکراسی در ایران و شرک آلود خواندن حرم بنیان گذار انقلاب دموکراسی و آزادی خواهی در ایران ماهیت این گروه را برای ما روشن می کند و ثبات و امنیت بی نظیر ایران در این دوران موضوعی بود که  تمایلاتی حتی برخی از بدخواهان  ها هم  تمایل داشتند که این امنیت را بی ثبات کنند .  

وی افزود : سرمایه گذاری هایی که در این مدت درایران صورت گرفت و من فکر می کنم  ازهمه مهم تر پیوندی که ما درکشورمان بین عقلانیت و حل مسائل با جهان ، ثبات ، پیشرفت و مبارزه با تروریسم توامان با هم زدیم یک فلسفه عمیقی از ایجاد مردم سالاری ، انتخابات بزرگ ، مشارکت مردم ، حفظ آزادی ودرکنارآن  تمامیت ارضی و حفظ امنیت  و ثبات بود . 

دکتر ربیعی گفت : این چیزی است که کشورهای غیردموکرات وکشورهای مستبد از آن نگران هستند ، جایی که امنیت و آزادی و ثبات با یکدیگرشکل گیری پیدا کند و همچنین  شکل  گیری توسعه درآن به وجود آید . من فکر می کنم که این اقدام مزبوحانه ای که صورت گرفت فقط به قصد این بود که بتواند این سلسله زنجیره ای را که می تواند مورد خوشبختی جوامع و به ویژه جامعه ایران است را مورد خدشه قراردهد و به هرحال ارزش بالایی ندارد و امنیت ایران با این مسائل دچارخدشه نمی شود و شاید این اتفاق هوشیاری هایی ما را هم افزایش داد و مسیر رشد و پیشرفت و سرمایه گذاری های خارجی وهمچنین مسیرکشوری دموکرات ، آزادو مستقل از تمام قدرت ها را دنبال خواهیم کرد .

دکتر ربیعی افزود: قرارداد امروز در راستای افزایش سودآوری صندوق های بازنشستگی به نفع بازنشستگان کشور است. طبق مذاکرات انجام شده قرار بر این است که 95 درصد تامین مالی این قرارداد توسط بوئینگ فاینانس شود.

وی ادامه داد: پنج درصد ارزش این قرارداد را شرکت آسمان می‌پردازد و 95 درصد دیگر فاینانس خواهد شد و خود شرکت بوئینگ پشتیبان و حامی این قرارداد است. وضعیت شرکت هواپیمایی آسمان روز به روز در حال بهبود است در حالی که در سال 92 این شرکت 8 هواپیمای عملیاتی داشت امروز تعداد هواپیماهای عملیاتی این شرکت به 21 فروند رسیده است.  

وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شده شرکت آسمان از شرکت‌هایی بوده که بیشترین تعداد پرواز را داشته و سیاست ما در هواپیمایی آسمان بر این است که انضباط این شرکت در انجام پروازها افزایش یابد و پروازها با خدمات بالاتری انجام شود.

دکتر ربیعی با بیان اینکه در حال حاضر 4 میلیارد دلار از محل فروش بلیت به مسافران ایرانی نصیب شرکت‌های خارجی می‌شود گفت: قطعاً باید سهم شرکت‌‌های هواپیمای ایرانی از این بازار منطقه‌ای و جهانی افزایش یابد و قطعاً با تغییرات بنیادین تلاش داریم درآمدمان را در منطقه افزایش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سیاست‌های ما این است که از خروج این ارز از کشورمان که نصیب ایرلاین‌های خارجی می شود جلوگیری کنیم و حداقل دو سوم نیازهای مسافران ایرانی که امروز از شرکت‌های هواپیمایی خارجی تامین می‌شود را خودمان تامین کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ورود هر یک از این هواپیماها اشتغالزایی به همراه دارد و باعث کاهش بیکاری در کشور می‌شود.

وی در خصوص جزئیات قرارداد با بویینگ اظهار داشت: امروز قرارداد خرید 30 فروند هواپیمای 737 بوئینگ به امضا می‌رسد و خرید این تعداد هواپیما قطعی است. در صورت ادامه همکاری های خرید 30 فروند دیگر تمدید می شود.

دکتر ربیعی تاکید کرد: 5 درصد هزینه قرارداد را شرکت آسمان به عنوان پیش‌پرداخت می‌پردازد و 95 درصد دیگر از طریق فاینانس تامین می‌شود که فاینانس آن را شرکت بوئینگ برعهده گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با امضای این قرارداد در عین حال بر دارایی‌های بازنشستگان اضافه می‌کنیم. ناوگان هوایی کشورمان را هم به نحو شایسته‌ای نوسازی خواهیم کرد که بتوانیم از این طریق سهم خود را از منطقه بازپس بگیریم.

وی درباره استراتژی‌های این نهاد در حوزه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های حمل و نقل اظهار داشت: استراتژی ما این است که صندوق‌های بازنشستگی در حوزه حمل و نقل باقی بمانند. در حال حاضر موفق شدیم در حوزه کشتی‌رانی قرارداد ساخت 10 فروند کشتی را به امضا برسانیم که ساخت این کشتی‌ها به صورت ترکیبی از شرکت‌های ایرانی و خارجی انجام می‌شود. همچنین سه فروند کشتی نفتکش، حمل گاز اضافه شده است. برای تکمیل حلقه زنجیره حمل و نقل در حوزه ریلی هم اقدامات قابل توجهی انجام شده از جمله نوسازی ناوگان رجاء و ورود قطارهای جدید که این سفارشات ریلی منجر به احیای شرکت‌های ریلی نیمه‌تعطیل شده است.

دکتر ربیعی تاکید کرد: تمام این اقدامات در حوزه حمل و نقل در کنار افزایش ساخت هتل‌ها است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: صندوق کشوری با دارایی 10.2 میلیارد دلار قابلیت خوبی برای حمایت از شرکت هواپیمایی آسمان دارد و به طور قطع ما از شرکت هواپیمایی آسمان برای ارتقاء جایگاهش در منطقه و جهان به نفع بازنشستگان کشور حمایت می‌کنیم.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید