اخبار

رییس دفتر رییس جمهوری در یازدهمین جشنواره کارآفرینان سال 95 : رفع فقر مطلق تا سال 1400 در دستور کار دولت است

رییس دفتر رییس جمهوری در یازدهمین جشنواره کارآفرینان سال 95 : رفع فقر مطلق تا سال 1400 در دستور کار دولت است
رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه مهمترین پیام انتخابات ٩٦ ،مشارکت ،ثبات و امنیت بود گفت: محو فقر مطلق تا سال 1400 در دستور کار دولت دوازدهم است.
به گزارش ایرنا، محمد نهاوندیان در یازدهمین جشنواره معرفی کارآفرینان برتر سال 95 که در محل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با بیان این مطلب گفت:  احساس مسئولیت مردم توانست روز ٢٩ اردیبهشت ماه شگفتی بیافریند.
وی با اشاره به مشارکت رای اولی ها در این انتخابات گفت: البته نمی توان گفت که این گروه فقط سنین بالای ١٨ سال بودند بلکه کسانی که به دلایل گوناگون پیشتر در رای گیری ها مشارکت نکرده بودند به پای صندوق های رای آمدند.
نهاوندیان، حضور افراد یاد شده را توفیق نظام اسلامی دانست و گفت: باید تیم ملی ایران روزی با مشارکت ٨٠ میلیون ایرانی در صحنه های مختلف حاضر شود که پیام چنین حضوری به معنای ثبات، آرامش و مشارکت است
وی کلید پیشرفت را مشارکت مردم دانست و گفت: اگر مردم پای کار تولید ثروت و محو فقر از جامعه آمدند، موفق می شویم.
وی گفت باید لازمه مشارکت همه احاد جامعه دیده شود و نباید فقط به شعار اکتفا کنیم.
رییس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: لازمه این موضوع، رویکرد مردم محور است. در اقتصاد آنچه باید به حرکت در بیاید مردم هستند و دولت موظف است که فضای مناسب را برای حضور مشارکت اقتصادی فراهم سازد.
وی با اشاره به پنج وظیفه دولت گفت: فراهم کردن محیط مناسب به طوری که نگاه بدبینانه باید تغییر کند و محیط مناسبی در مقررات ایجاد شود یکی از این وظایف است.
دکتر نهاوندیان ایجاد زمینه مناسب در روابط بین المللی را وظیفه دیگر دولت ها برشمرد که با برجام محقق شد.
به گفته وی، ایجاد زیرساخت ها، توانمندسازی استعدادها، تقویت تشکل های مردمی و رویکرد کمک به محرومان از دیگر وظایف دولت محسوب می شود.
دکتر نهاوندیان یادآور شد: در صورتی که بخواهیم فقر زدایی کنیم نباید نگاه صدقه ای داشته باشیم با عزم ملی تا ١٤٠٠ برای محو فقر مطلق تلاش می کنیم.
وی تصریح کرد:  افرادی که توانایی کار کردن ندارند، افرادی که توانایی کار دارند اما بیکارند و افرادی که توانایی کار دارند و شاغل هم هستند اما درآمدهای انان مکفی نیست، را سه گروهی نام برد که در حوزه فقر تعریف می شوند.
نهاوندیان گفت: باید تلاش کنیم تولید کالای ایرانی را ارتقاء دهیم تا بتواند جوابگوی کسانی باشد که در فرایند تولید مشارکت دارند.
وی تاکید کرد: باید انسجام ملی و نشاط ملی حفظ شود تا بتوان گام های محکم و استوار به سوی آینده بهتر برای همه ایرانیان گام برداشت.
وی از علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل رویکرد درست در حوزه اشتغال و رفاه اجتماعی تشکر کرد و گفت: وی توانست چنین رویکرد ارزشمندی را در دولت تسری دهد و شرایط عملی برای رفع فقر و محرومیت بردارد.
۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید