اخبار

برگزاری همایش مهارتهای زندگی ویژه بانوان تعاونگر و کارگر میبد

برگزاری همایش مهارتهای زندگی ویژه بانوان تعاونگر و کارگر میبد
به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری بهزیستی میبد، همایش یک روزه مهارت‌های زندگی ویژه بانوان تعاونگر و کارگر میبد برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزد: همایش یک روزه مهارت های زندگی ویژه بانوان تعاونگر و کارگر شهرستان  میبد با حضور معاون فرماندار، رؤسای ادارات توسعه تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاون ، کار ورفاه اجتماعی میبد، دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران حضرت رقیه یزد، و کارشناسان بهزیستی و جمعی از بانوان کارگر و تعاونگر شهرستان در محل فرمانداری میبد برگزار شد.

معاون فرماندار میبد، ضمن تبریک دهه مبارک فجر به بانوان کارگر و تعاونگر شهرستان، توجه به مهارتهای اجتماعی و آموزش را گام موثری در بهبود سطح آسایش زندگی عنوان کرد و اظهار داشت: داشتن مهارت لازم بویژه مهارت‌های زندگی، فراهم کننده آسایش و آرامش در زندگی خانوادگی و اجتماعی است.

سید محسن فلاح با اشاره به نیاز روز انسان‌ها به کسب مهارتهای فردی‌ و اجتماعی تصریح کرد: تنها راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های شایع، کسب مهارت‌های رفتاری است.

در ادامه این همایش، کارشناس آسیب‌های مرکز اورژانس اجتماعی میبد با تاکید بر نقش شناخت و آگاهی، از مهارت‌های زندگی به عنوان راهگشای تمام مشکلات روزمره نام برد و  خاطر نشان کرد: شناخت خود و هویت فردی، نقاط قوت و ضعف‌ فردی و تفکر درباره برداشت دیگران از خود، از جمله گام‌های اساسی در راه ارتقاء سطح مهارتهای زندگی و دستیابی به آرامش و آسایش به حساب می‌آید.

در حاشیه این همایش، علایی رئیس اداره تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی میبد هدف از برگزاری این مراسم را ارتقاء آگاهی و دانش بانوان کارگر شهرستان  دانست و افزود: در راستای اجرای برنامه‌ هدفدار آموزش مهارت‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد، تاکنون دوره‌های مشابهی ویژه کارگران شهرستان به صورت واحد به واحد و در محل کارگاه‌های شهرستان برگزار شده است.

گفتی است: در این دوره آموزشی که با حضور 125 نفر از بانوان تعاونگر و کارگر میبد برگزار شد در خصوص مهارتهای هفت گانه زندگی، معضلات پیش روی خانواده ها، راه‌های مقابله با مشکلات خانوادگی، روش‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های طلاق گفتگو شد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۴۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید