اخبار

در دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مطرح شد: از ظرفیت تعاونی‌های دهیاری‌ها بیش از پیش استفاده شود.

در دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مطرح شد: از ظرفیت تعاونی‌های دهیاری‌ها بیش از پیش استفاده شود.
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در نشست مشترک دکتر محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دکتر یارمند مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، بر اهدف مشترک هر دو دستگاه در زمینه رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای افراد واجد شرایط تاکید شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه با اشاره به ظرفیت بسیار خوب تعاونی‌ دهیاری‌ها در روستاها، به استفاده از توان همه دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال و تحول اقتصادی تاکید کرده و افزود: تعاون به تنهایی نمیتواند کاری انجام دهد لذا باید سرمایه‌های خرد به همراه خرد جمعی برای  رسیدن به اهداف متعالی در کنار هم باشند.

دکتر ریاحی تعاونی‌ها را یک ظرفیت پر قدرت ارزیابی کرد که به فرموده رهبر معظم انقلاب می‌تواند سرانگشت گره گشایی در کشور باشد اما فراهم ساختن زیرساخت‌های تحول و توسعه، عزمی جدی و همگانی می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در اشتغال روستایی،نگاه ویژه‌ای به مشاغل خرد داریم تصریح کرد: مشاغل کوچک و بنگاه‌های زود بازده می‌توانند منشاء پویایی و تحرک باشند ضمن اینکه باید از پتانسیل صنایع تبدیلی در روستاها و  امکان  تاسیس کارگاه‌های کوچک مشاغل زنجیره‌ای صنایع تبدیبلی بهرمند شد.

دکتر محمد یارمند مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد نیز در این دیدار بر استفاده بهینه از تمام  ظرفبت های شهری و روستایی تاکید کرد. وی با اشاره به صنعت گردشگری و توریسم به عنوان صنایع پاک که ارزش افزوده بالایی دارند خاطر نشان کرد: روستاهای ما در حاشیه کویر، قابلیت‌های قابل ملاحظه‌ای برای جذب و نگهداشتن گردشگران داخلی و خارجی دارند که اینکار به رونق اقتصادی برای آنها می انجامد.

وی افزود: خدمات و جاذبه‌های روستایی ما باید برند سازی شود و روی آن درست برنامه ریزی کرد تا به اشتغال پایدار  منجر شود .

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید