اخبار

بررسی مشکلات انجمن صنفی کارگران ساختمانی ابرکوه

بررسی مشکلات انجمن صنفی کارگران ساختمانی ابرکوه
به منظور تقویت تعاملات و ارتباطات صنفی، بیان مسایل و حل مشکلات موجود در انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی ابرکوه و بررسی آخرین وضعیت جامعه کارگران ساختمانی نشست مشترکی بین فرمانداری، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه و نمایندگان تشکلهای صنفی شهرستان ابرکوه برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه‌ای پیرامون حل مشکلات موجود در انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی ابرکوه در محل فرمانداری با حضور رئیس کانون انجمن صنفی کارگران استان یزد،  فرماندار، رؤسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه‌ای، تامین اجتماعی و جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمان شهرستان ابرکوه برگزار شد .

در این جلسه، فرماندار ابرکوه با تاکید به رفع معضلات کارگران ساختمانی و لزوم همکاری و همدلی همه دست اندرکاران بویژه انجمن صنفی به منظور ارائه خدمات بهتر، از کانون و انجمن صنفی خواست تا با تشکیل جلسات مستمر و بررسی مشکلات کارگران ساختمانی، زمینه خدمت رسانی بیشتر به آنها را فراهم نمایند.

رسولی ضمن تاکید بر پیگیری بیمه کارگران ساختمانی از طریق هماهنگی با مسئولان ذیربط، از انجمن صنفی خواست تا همچون گذشته همکار و یاور کارگران شهرستان باشند و در جهت احقاق حقوق مشروع این قشر ضعیف قدم بردارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه نیز با اشاره به اهداف تشکل‌های کارگری افزود: این تشکل‌ها همسو و در راستای رفاه جامعه کارگران کشور فعالیت می‌کنند.

ناصر زارع تصریح کرد: مسئولیت تعیین هویت، طبقه‌بندی مهارتی، کاریابی، معرفی کارجویان به کارفرمایان، معرفی کارگران و استادکاران به مراکز فنی و حرفه‌ای و پیگیری امور بیمه درمان و بازنشستگی و امور رفاهی شاغلان در بخش ساختمان از جمله وظایف مهم تشکل‌های کارگری است.

در ادامه این نشست حمیدی‌زاده رئیس تامین اجتماعی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران و استادکاران بخش ساختمان ابرکوه و علمدار رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان یزد با تاکید بر لزوم همکاری‌های پیش از پیش سازمان‌ها با انجمن صنفی کارگران ساختمانی برای به حداقل رساندن مشکلات قشر کارگران ساختمانی، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۱۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید