اخبار

کمیته هماهنگی توسعه تعاون در یزد تشکیل جلسه داد

کمیته هماهنگی توسعه تعاون در یزد تشکیل جلسه داد
با حضور معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته هماهنگی توسعه تعاون در استان یزد تشکیل جلسه داد.
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  استان یزد: با هدف گسترش همکاری، تقویت مشارکت و استفاده از منابع و ظرفیت‌های بومی، جلسه کمیته هماهنگی توسعه تعاون در یزد با حضور مهندس کلانتری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید حسینی معاون امور عمرانی استاندار، دشتی مدیرکل امور اقتصادی استانداری یزد و دیگر اعضای این کمیته تشکیل شد.

در این جلسه دکتر محمدحسین ریاحی، تعاون را یک ظرفیت بالقوه اقتصادی و فرصت بی‌نظیر اجتماعی دانست و تصریح کرد:برای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی باید مدل‌های جدید تعریف کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد افزود: می‌توانیم با نگاه تعاونی از ظرفیت‌های محدودتر به نحو مطلوبتر استفاده ببریم. برای این منظور لازم است شهرها و مناطقی‌که دارای شرایط  مطلوب و خاصی هستند را مورد توجه قرار داد تا توزیع عادلانه منابع صورت گیرد.

در بخش دیگری از نشست کمیته هماهنگی توسعه تعاون استان یزد، مهندس کلانتری با ذکر اینکه دو میلیون و ششصد هزار تعاونی در دنیا وجود دارد و بزرگترین نهادهای غیر دولتی در دیگر کشورها را تعاونی‌ها تشکیل می‌دهند افزود: ویژگی تعاونی این است که سرمایه‌های خرد و کوچک را به سرمایه‌های عظیم و کارا تبدیل می کند.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: رویکرد امروز بخش تعاون، توجه به قشر دانشجو است با توجه به اینکه دانشگاه‌های ما کمتر به مقوله کارآفرینی و مهارت‌اندوزی توجه دارند بخش تعاون قادر است این نقیصه را جبران کند و دانشجویان را ضمن آشنایی با مباحث تعاون، به سمت کار و فعالیت و سرمایه گذاری و ورود به اقتصاد متمایل سازد.

وی تاکید کرد: توجه به  همه عرصه‌های کوچک و بزرگ برای  ورود بخش تعاون ضروری است بخصوص در استان‌هایی مثل یزد که به دلیل کمبود آب، فعالیتهای تولید و کشاورزی کمتر وجود دارد باید به سمت صنایع دستی و میراث فرهنگی و توسعه توریسم و صنایع کم آب خواه مثل IT روی آورد. برای این منظور به آموزش همگانی و توسعه و ترویج فرهنگ کار جمعی شدیداً نیازمندیم.

 در این نشست، آقایان مهندس دشتی مدیر کل اقتصادی استانداری، دکتر ارسلان دبیر اتاق تعاون یزد و کارگر، مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد به ایراد سخن و اظهار نظر پیرامون توسعه بخش تعاون پرداختند.  

۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید