اخبار

براساس طرح تکاپو، IT ، اولویت اول اشتغال در استان یزد است

براساس طرح تکاپو، IT ، اولویت اول اشتغال در استان یزد است
اولویت اشتغال در استان یزد بر اساس طرح تکاپو، در حوزه IT اعلام شد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: جلسه تبیین طرح توسعه رشته‌های پر اشتغال منطقه‌ای (تکاپو) با حضور مهندس ابطحی مدیر ملی پروژه توسعه اشتغال در رسته فناوری طرح تکاپو و به ریاست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

ابطحی مدیر ملی رسته فناوری اطلاعات دزر این جلسه در مورد طرح تکاپو اظهار داشت: بر اساس مطالعات سطح ملی و استانی، امکان خلق کسب و کارهای جدید در حوزه‌های مختلف فراهم شده است که  برای تحقق آن می‌بایست ابتدا اطلاعات اشتغال استان‌ها تهیه و سپس رسته‌های پر اشتغال شناسایی شود.

وی با اشاره به اینکه فاز اجرایی طرح تکاپو عملاً از اواخر اردیبهشت سال جاری شروع شده است افزود: با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات کامل استانی، شاخص‌های کلی بررسی شد و مقرر گردید ابتدا در استان یزد در حوزه فناوری اطلاعات کار شود و سپس به سایر حوزه‌ها تسری یابد. بر این اساس، می‌بایست اشتغال را بصورت درون‌زا در استان توسعه داد تا هم کسب و کارهای موجود را تقویت شود و هم  بتوان رسته‌های جدید را ایجاد کرد.

در ادامه دکتر ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: در حال حاضر هدف ما در طرح تکاپو ایجاد ارزش افزوده با رویکرد IT در کسب و کارهاست. همچنین ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که می‌بایست انها را به IT لینک داد .  در این رابطه قطعاً می‌بایست موضوع را جامع‌تر ببینیم و راه حل‌هایی به عنوان تکمیل کننده فرآیند IT بیابیم، از این رو برنامه ریزی جهت اشتغال پایدار از همه امور مهمتر است .

در بخش دیگری از جلسه تبیین طرح توسعه رشته‌های پر اشتغال منطقه‌ای (تکاپو)، دشتی مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو در استان گزارشی از اقدامات و مطالعات بعمل آمده تاکنون ارائه و سپس برنامه عمل تهیه شده در این حوزه در زیر بخش‌های تخصصی را به اعضا ارایه نمود.

۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید