اخبار

برگزاری گردهمایی پژوهش و کارآفرینی در دانشگاه علم و هنر

برگزاری گردهمایی پژوهش و کارآفرینی در دانشگاه علم و هنر
گردهمایی پژوهش و کارآفرینی با تقدیر و اهدای لوح از پژوهشگران و کارآفرینان برتر و فعالین برگزاری دوره‌های تخصصی و مهارتی دانشگاه برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: گردهمایی پژوهش و کارآفرینی با حضور کارشناسان علمی، اساتید دانشگاه‌ و مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی و کارخانجات صنعتی  و دانشجویان دانشگاه علم و هنر یزد برگزار شد.

در این مراسم که دکتر میرغفوری  رییس دانشگاه علم و هنر، مهندس فنایی از شرکت الکتروکویر، مهندس نوریان از چادرملو و چهره‌های دانشگاهی حضور داشتند دکتر ریاحی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی یزد با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و آموزش در زمینه کار آفرینی گفت: برای توسعه کارآفرینی و نهادینه کردن آن، باید آموزش‌های لازم را از مدارس ابتدایی شروع کرد و در مقاطع دیگر، آن را پرورش و توسعه داد تا در زمان فارغ التحصیلی بتوانند در جامعه منشاء تحرّک و پویایی باشند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی یزد در بخش دیگری از این میزگرد، به نقش اساتید دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: ایکاش استادان در کلاس‌های درسی به گونه‌ای درس بدهند که مباحث و سرفصل‌های ارائه شده آغاز کننده باشد نه تمام کننده؛ به این مفهوم که دانشجو موظف باشد خودش مباحث را با کار عملی و ایده آفرینی به پایان برساند. در این صورت دانشگاه‌ها می‌توانند کارآفرین تربیت کنند و از این طریق فرمایش و تاکیدات رهبر معظم انقلاب هم عملیاتی می شود.

در بخش‌های دیگری از این مراسم، آقایان نوریان از چادرملو، مهندس فنایی از الکترو کویر، خانم اخوان به عنوان مسئول برگزاری این میزگرد به ایراد نظرات خود در مورد کارآفرینی پرداختند.

 در پایان، از پژوهشگران و کارآفرینان برتر و فعالین برگزاری دوره‌های تخصصی و مهارتی دانشگاه با اهدای لوح سپاس قدردانی به عمل شد.

۴ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۰۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید