اخبار

نشست هم‌اندیشی قضات و رؤسای دادگستری با مدیران و بازرسان اداره کل نعاون، کار و رفاه احتماعی یزد

نشست هم‌اندیشی قضات و رؤسای دادگستری با مدیران و بازرسان اداره کل نعاون، کار و رفاه احتماعی یزد
جلسه مشورتی مدیران و کارشناسان اداه کل تعاون، کار و رفاه احتماعی و قضات و رؤسای دادگستری یزد برگزار شد.

روابط عومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به منظور بهبود روابط بین سازمانی در مورد بررسی پرونده‌های قضایی مربوط به جوامع کار و تولید جلسه مشورتی مدیران و کارشناسان اداه کل تعاون، کار و رفاه احتماعی و قضات و رؤسای دادگستری یزد برگزار شد.

دکتر ریاحی، در این جلسه ضمن تشکر از قبول دعوت این اداره کل و حضور رییس کل، دادستان، قضات و رؤسای دادگستری شهرستان‌ها، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در بخشی از امور، دستگاهی شبه قضایی نامید که بنا بر وظایف محوله باید در پرونده های بازرسی و در موارد اختلاف بین کارگر و کارفرما به داوری بنشیند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم در هیأت‌های حل اختلاف پرونده‌ها با جلب رضایت طرفین به صلح و سازش منتهی شود و کمتر به مجامع قضایی  ارجاع داده شود اما در مواردی که ناگزیر از ارجاع به بدنه قضایی هستیم انتظار داریم به دلیل حساسیت بخش تولید و برای صیانت از بخش کارگری و کارفرمایی پرونده‌ها در زمان کمتر در اولویت دادرسی قرار گیرند.

در این نشست، حبیبی رییس کل دادگستری یزد با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از چند دستگاهی است که بیشترین مراوده و ارتباط  را با دستگاه قضایی دارد ابراز امیدواری کرد این جلسه به عملکرد واحد در برخورد با پرونده‌های مشابه و به یک وحدت رویه منجر شود.

رییس کل دادگستری استان همچنین توصیه کرد: قضات محترم باید توجه داشته باشند که اولا  پرونده‌ها کمتر به صدور رای منحر شود و بیشتر به شکل سازش و رضایت طرفین ختم به خیر شود. ثانیاً در مواردی که به صدور رای می‌رسد و اجبار در توقیف مال کار فرما وجود دارد به گونه‌ای باشد که توقیف اموال به تعطبلی کارگاه‌ها و بیکار شدن عده ای کارگر نیانجامد و چرخه تولید متوقف نشود.

حبیبی، بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای بازرسان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد.

در ادامه این نشست، مدیر روابط کار و کارشاناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قضات و رؤسای دادگستری به صورت دوجانبه به  طرح مشکلات و موانع کاری و پرسش و پاسخ پرداختند. 


نشست با قضات دادگستری 9
نشست با قضات دادگستری 8
نشست با قضات دادگستری 7
نشست با قضات دادگستری 6
نشست با قضات دادگستری 4
نشست با قضات دادگستری 3
نشست با قضات دادگستری 2
نشست با قضات دادگستری 1

۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید