اخبار

تشکیل جلسه هیأت امنای کانون کارآفرینی به ریاست استاندار یزد

تشکیل جلسه هیأت امنای کانون کارآفرینی به ریاست استاندار یزد
هیأت امنای کانون کارآفرینی یزد به ریاست مهندس میرمحمدی استاندار یزد تشکیل جلسه داد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:جلسه هیأت امنای کانون کارآفرینی استان با حضور اعضا و به ریاست استاندار محترم تشکیل شد. در این جلسه محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار  و رفاه احتماعی استان یزد، از کارآفرینی به عنوان یکی از عوامل تغییر در وضعیت اقتصادی اجتماعی در جوامع یاد کرد و افزود: در بخش تولید و کار و بخش تعاون نگاه ویژه‌ای به بحث کارآفرینی داریم و به نظر می‌رسد برای برون رفت از وضعیت فعلی و رسیدن به مصداق‌های اقتصاد مقاومتی باید به مقوله کارآفرینی توجه خاصی داشت.

دبیر هیأت امنای کانون کارآفرینی خاطر نشان کرد در کانون‌های کارآفرینی تلاش می‌شود نسبت به شناسایی طرح و بررسی موانع کارآفرینی و خلق ایده توجه شود. در مرحله بعد، شناسایی عوامل موثر در توسعه کارآفرینی پیگیری می‌شود و ارائه ساز و کارهای مناسب و ایجاد فضای لازم برای جامعه خیرین استان با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی از اقدامات بعدی است.

در بخش دیگری از این جلسه، دکتر شهوازیان رییس کانون کارآفرینی استان یزد، تحقیقات بازاریابی اصولی و نیاز شناخت بازار  را از اساسی‌ترین کارها دانست  و افزود: تعامل با دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه کار و تولید در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی یادآور شد  نخست باید بسترهای سیاسی و اقتصادی فراهم باشد و به یک ثبات در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی رسید تا بتوان به اهداف توسعه کارآفرینی بخصوص در حوزه گردشگری و توریسم نزدیک شد.  

شهوازیان همچنین امنیت سرمایه‌گذاری را از نکات اساسی این حوزه برشمرد که باید راهکارهای قابل قبولی برای آن ارائه داد.

در پایان این جلسه و در جمع‌بندی مباحث مطروحه، استاندار یزد با اشاره به  لزوم ایجاد نیاز در حوزه تولید و کار آفرینی، تاکید کرد: اگر نیاز در جوامع و کشورها ایجاد شد برای رفع نیاز به سراغ شما می‌آیند. البته در این مورد کیفیت و قیمت، دو عامل تاثیرگذار است. اگر نتوانیم در بازار صادرات رقابت کنیم نتیجه مطلوبی به دست نمی‌آید. با نیازآفرینی و شناخت نیاز می توانیم در حوزه برندسازی کارهای خاصی انجام دهیم.

مهندس میرمحمدی افزود: اگرچه در سالهای اخیر با تدبیر و برنامه‌ریزی، میزان صادرات را افزایش داده‌ایم و در  واردات (از نظر وزنی) به رشد منفی رسیده‌ایم و این آمار خوبی است اما نباید به همین اندازه بسنده کرد.  

استاندار یزد توصیه کرد در جهت تبلیغ و معرفی محصولات تولید داخل، بیش از پیش تلاش شود و ما هم باید در این حوزه فعالتر باشیم چون تبلیغ باعث نیاز آفرینی می‌شود و نیاز آفرینی منجر به جذب و تمایل افراد به آن کالا یا خدمات خواهد شد. در این رابطه ارتباط بین جامعه نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه پارک علم و فناوری با کانون کارآفرینی ضروری است و فواید فراوانی خواهد داشت.  

۲۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید