اخبار

قبل از احداث زیرساخت‌ها باید فرهنگ تعاون را نهادینه کرد

قبل از احداث زیرساخت‌ها باید فرهنگ تعاون را نهادینه کرد
جلسه هماهنگی و بررسی عملکرد شش ماهه شهرستان های تابعه یزد در حوزه تعاون با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تشکیل شد.

روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد: به منظور هماهنگی و بررسی عملکرد شش ماهه  ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های تابعه یزد جلسه‌ای با حضور دکتر ریاحی و  دبیر و اعضای هیئت رئیسه اتاق تعاون تشکیل شد.

دکتر ریاحی با تاکید بر اینکه باید تعریف صحیحی از تعاون و چرایی تشکیل تعاونی ارائه داد گفت: ابتدا  باید خودمان به تعاونی و روحیه تعاون اعتقاد داشته باشیم تا بتوانیم دیگران را متقاعد کنیم.

وی افزود: اگر فرهنگ تعاون در جامعه ایجاد و نهادینه شد ، می توان زیر ساخت های مربوط را اصلاح کرد .

مدیرکل تعاون  کار و رفاه اجتماعی با اشاره به لزوم دستورالعمل جامع و کامل و قوانین متناسب این بخش افزود:" امروزه متاسفانه بانک توسعه به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار  در دید تعاونگران، جایگاه مناسبی ندارد". وی  پیشنهاد داد که معاونت امور تعاون و در استان ها نیز مدیران اجرایی به عنوان عضو هیئت مدیره این بانک حضور داشته باشند تا بتوانند سیاست های مربوط به تعاون را پیگیری کنند.

دکتر ریاحی همچنین بر مشخص کردن محور توسعه هر شهرستان  از نظر کشاورزی، توریست، صنعتی، معدنی و ... و  داشتن پتانسیل مورد نیاز  و نیز همراهی مسئولین محلی و همکاری  آنها  تاکید کرد و افزود: نباید  به همه شهرستان ها نگاه واحد و متمرکز داشت بلکه باید از ظرفیت های اتاق تعاون در زمینه های آموزش، تشکیل، برنامه ریزی توسعه ای، داوری با توجه به تعداد کم کارشناسان ادارات به خوبی استفاده کرد

۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید