اخبار

افتتاح نخستین واحد تولید کاغذ از سنگ با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در یزد

افتتاح نخستین واحد تولید کاغذ از سنگ با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در یزد
نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در کشور با سرمایه گذاری گروه تعاونی پیشگامان کویر با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان یزد افتتاح شد.

روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در جریان سفر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یزد، به مناسبت هفته تعاون، نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در کشور با سرمایه گذاری گروه تعاونی پیشگامان کویر به بهره برداری رسید.

برای راه اندازی این واحدی تولیدی تعاونی که در فاز نخست خود سالانه پنج میلیون تن کاغذ تولید می کند 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و قرار است در فازهای بعدی، میزان تولید به 30 میلیون تن در سال برسد.

گفتنی است در این مراسم، دکتر  ربیعی  با درج جملاتی بر روی نخستین کاغدهای تولیدی این کارخانه، برای  تولیدکنندگان و مبدعان این طرح که در جهت حفظ محیط زیست ارزش قابل توجهی دارد آرزوی موفقیت کرد.

خاطر نشان می سازد کاغذ سنگی، از سنگ آهک تولید می شود و دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است که همین ویژگی ها، سبب برتری آن نسبت به نوع معمولی و درختی اش است.

از مهمترین ویژگی های کاغذهای سنگی، دوام آن در برابر رطوبت است تا جاییکه می تواند 50 سال در اقیانوس باقی بماند. همچنین ماندگاری بالا و عدم فرسودگی و قابلیت ماندگاری تا حداقل 700 سال از دیگر ویژگی‌های این  کاغذ به حساب می آید.

کاغذ سنگی تولیدی در استان یزد که مواد آن صد در صد از داخل کشور تهیه می شود با توجه به ویژگی هایی که دارد از قیمت به صرفه ای نسبت به کاغذ معمولی برخوردار است


 
افتتاح کارخانه کاغذ 8
افتتاح کارخانه کاغذ 7
افتتاح کارخانه کاغذ 6
افتتاح کارخانه کاغذ 5
افتتاح کارخانه کاغذ 4
افتتاح کارخانه کاغذ 3
افتتاح کارخانه کاغذ 1 .

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۲۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید