اخبار

معاون وزیر تعاون: مهمترین ابزار تحقق اقتصاد مقاومتی تعاون است

معاون وزیر تعاون: مهمترین ابزار تحقق اقتصاد مقاومتی تعاون است
معاون وزیر تعاون در جمع تعاونگران در مراسم تجلیل از برترین‌های جشنواره تعاونیهای برتر یزد، تعاون را شاه کلید برون رفت از مشکلات ناشی از تحریم‌ها دانست.

روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یازدهمین جشنواره تعاونی‌های برترگفت: با توجه به فعالیت حدود یکصد هزار تعاونی در کشور، این بخش می‌تواند مهمترین ابزار برای تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.

سیدحمید کلانتری چهارشنبه شب در یازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان یزد که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: باید نگاه به بخش تعاون تغییر کند و این حوزه مهم اقتصادی در جایگاه واقعی آن در نظام اقتصادی کشور قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تعاون، ظرف بزرگی است که واحدهای خرد، متوسط و کلان را در کنار هم قرار داده و کارآمد می سازد و با کارآمد شدن تعاونی ها به اهدافی مانند فقرزدایی و رونق و رشد اقتصادی دست خواهیم یافت.

کلانتری در باره وضعیت تعاونی‌ها در دنیا و کشور گفت: هم اکنون 2 میلیون و 600هزار تعاونی با یک میلیارد عضو در جهان و در ایران نیز حدود یکصد هزار تعاونی فعال وجود دارد که با ظرفیت نهفته در تعاون می توان از وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی بهره بیشتری حاصل کرد.

وی ادامه داد: وجود 14هزار دهیاری در قالب 700 تعاونی در کشور ظرفیت قابل توجهی است که می تواند نجات بخش حوزه اقتصادی کشور باشد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۳۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید