اخبار

توسعه صادرات و برند سازی محصولات تعاونی از اولویت های بخش تعاون است.

توسعه صادرات  و برند سازی محصولات تعاونی از اولویت های بخش تعاون است.
در آستانه هفته تعاون، سید حمید کلانتری، معاون وزیردر امور تعاون با تعاونگران شهرستان اشکذر دیدار و از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.

روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: سیدحمید کلانتری ، معاون وزیر در امورتعاون ،در نشستی  با فعالان عرصه  تعاون شهرستان اشکذر گفت: ترویج فرهنگ تعاون گامی مؤثر در راستای افزایش تولید ،اشتغالزایی و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار نمود:  با توجه به  نقش مؤثر تعاونی ها در  اقتصاد، شناسایی عوامل و مزیت های نسبی در ارتباط با توسعه فروش و برند سازی محصولات  تعاونی ها ضروری به نظر میرسد  و این امر نیازمند  تعامل تعاونی های همسو و صرف هزینه های مورد نیاز است.

وی ضمن بیان اینکه شیوه اقتصادی تعاون، مدل هم افزایی و  بهره وری مبتنی بر بسط عدالت است اظهار داشت: با اشاره به وسعت و ظرفیت بالای زیر کشت گلخانه ای شهرستان اشکذر ، تاسیس و راه اندازی مرکز تحقیقات گلخانه ای در این شهرستان ضروری است.

در ادامه  محمدحسین ریاحی ،مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان یزد نیز ضمن اشاره به فرهنگ تعاون گفت: تعاون باید باور و اعتقاد مردم شود  و در این راستا باید برخی از قوانین موضوعه اصلاح  و مدل های مفهومی  جایگزین  مدل های کمی شود تا  بتوان  در کنار تعاون، کارآفرینی،  خلاقیت و  نوآوری ایجاد نمود و با این سیاست گذاری می توان  گامی موثر  در جهت اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار برداشت.

در پایان علی شاه حسینی، فرماندارشهرستان  اشکذر نیز  ضمن اشاره به تعاونی های فعال که اشتغالزایی مناسبی را ایجاد نموده اند گفت:  تمام تلاش شهرستان در راستای جلوگیری از تعطیلی واحد های تولیدی است . وی با اشاره به  نبود خدمات بانکی  مربوط به  تعاونی ها خواستار ایجاد شعبه ای از بانک توسعه تعاون در این شهرستان شد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید