اخبار

برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی ویژه بانوان

برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی ویژه بانوان
دوره آموزشی کارآفرینی کاربردی با حضور بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی و زنان کارافرین برتر استان در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد .

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان  اینکه متاسفانه نرخ بیکاری  استانی از نرخ بیکاری کشور پیشی گرفته است به ضرورت  توسعه و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در استان اشاره کرد و عنوان نمود نرخ بیکاری 11.2 زیبنده این استان صنعتی نیست.

آیت اللهی همچنین افزود: فرهنگ کارآفرینی متاثر  از فرهنگ حاکم بر جامعه است. در واقع هر چه ارزشها و عقاید موجود در جامعه افراد جامعه را به کار، تولید مداوم، فکر و اندیشه ی خلاق و یادگیری و کسب دانش سوق دهد در آن جامعه فرهنگ کارآفرینی اشاعه یافته و در افراد نهادینه می شود  و افراد بیشتری از جامعه دست به خلاقیت و نوآوری  و کارآفرینی می زنند .

در این نشست آموزشی، سید اسد هاشمی مدیر مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی سیمرغ صنعت و دانش با اشاره به تعریف کارآفرین، وی را دارای قدرت درک بالا دانست که با پیدا کردن فرصت ها و پرورش ایده و تبدیل آن به محصول جدید می تواند اقدام به ارزش آفرینی نماید.

مدیر مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی سیمرغ صنعت و دانش، کارآفرینی را مسبب ایجاد اشتغال، انتقال تکنولوژی و بهبود کیفیت زندگی، تولید رفاه و ثروت دانست و در این زمینه با برگزاری برنامه های عملی، سیر تحقق کارآفرینی را از ایده تا  اجرا با مثال های کاربردی تشریح نمود.

در ادامه این جلسه، نیکجو رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی  ضمن اطلاع رسانی در خصوص فراخوان ثبت نام یازدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر، آنرا  فرصتی جهت تشکیل بانک اطلاعاتی کارآفرینان استان قلمداد کرد و به سوالات حاضران در خصوص شرایط عمومی و تخصصی صدور مجوز  فعالیت مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی  و  میزان دریافت حق الزحمه و  تعرفه قانونی این  مراکز  پاسخ داد.

۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید