اخبار

شورای مدیران اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با هدف تقویت توانمندی ها در راستای تحقق سیاست گذاری های وزارت متبوع تشکیل جلسه داد

شورای مدیران اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با هدف تقویت توانمندی ها در راستای تحقق سیاست گذاری های وزارت متبوع تشکیل جلسه داد
شورای مدیران اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با هدف تقویت توانمندی ها و برنامه ریزی موثر در راستای تحقق برنامه ها و سیاست گذاری های وزارت متبوع تشکیل جلسه و به بررسی الویت های مهم پیش رو با تاکید بر مباحث مطرح شده در دومین گردهمایی مدیران اجرایی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی پرداخت.

روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد:در این نشست محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر اینکه نگاه وزارت خانه افزایش هماهنگی و هم افزایی می باشد،نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل را بهترین فرصت برای شناخت چند جانبه شرایط اقتصادی کشور و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی دانست.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت:توجه به واحدها و صنایع کوچک،مشاغل خانگی و واحدهایی با قابلیت افزایش بهره وری و راندمان کاری بالا از مولفه هایی است که در بهبود وضعیت اقتصادی تاثیر بسزایی دارد.

توجه به خلاقیت و رشد علم، زمینه ساز افزایش بهره وری

ریاحی اظهار داشت:تجاری سازی باید به وسیله ایده های خلاق و نوآوری جدید صورت گیرد که در این راستا نیازمند تقویت تکنولوژی و فناوری های نوآورانه هستیم.

وی تاکید کرد:توجه به خلاقیت و فراهم آوردن رشد علم و مهارت در جوامع، همواره افزایش بهره وری را در پی داشته است که می تواند زمینه دستیابی به اقتصاد کلان و قرار گرفتن در ردیف کشورهای توسعه یافته را فراهم آورد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیان کرد:توجه به اقتصاد تعاونی شیوه ی تاثیر گذاری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی است و از این طریق می توانیم زمینه ایجاد اشتغال در بخش های مختلف،خصوصا خدمات را تقویت کنیم.

بهبود فضای کسب و کار /پایش سیاست های اشتغال

پس از بحث و تبادل نظر مدیران اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد در زمینه موضوعات مطرح شده،محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:نسل هزاره سوم بر دو اصل فناوری و رفتار جدید بنا شده است و برای ایجاد پویایی بر مبنای این فضا باید زنجیره ارزش ها را با تکیه بر جذب استعداد ها و شناخت توانمندی ها متحول سازیم.

در ادامه ،ریاحی اقتصاد دانش بنیان را یک زمینه ی پربازده با قابلیت های مردمی،عدالت محور،درون زا و برون گرا برای بهبود فضای کسب و کار بیان کرد و اذعان داشت:پایش سیاست های اشتغال، هدف تربیت کارآفرین و توسعه ظرفیت های دانش بنیان را دنبال می کند.

در پایان این جلسه بحث ، تبادل نظر و ارائه پیشنهاد با توجه به شرایط فعلی استان یزد، در حوزه موضوعاتی چون سازماندهی واحدهای کوچک و حرکت به سمت واحدهای بزرگ،توسعه مشاغل خانگی،رشد اشتغال و یکسان سازی برنامه ها صورت پذیرفت.

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید