اخبار

دکتر ربیعی در مراسم امضای تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) : سیاست دولت در مبارزه با فقر،حمایت غذایی و بیمه فراگیر است

دکتر ربیعی در مراسم امضای تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) : سیاست دولت در مبارزه با فقر،حمایت غذایی و بیمه فراگیر است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سیاست دولت برای مبارزه با فقر و ایجاد رفاه اجتماعی، اجرای طرح حمایت غذایی و بیمه فراگیر است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، دکتر علی ربیعی در جشن توانمندسازی و خودکفایی چهار هزار و 302 خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان و امضای تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) که در محل تالار امام خامنه ای مجتمع فجر اهواز برگزار شد، بیان کرد: توانمند سازی حرکت اصلی دولت در فقر زدایی است.

وی با بیان اینکه کمک به دهک های پایین و جلوگیری از فروپاشی آن و توانمند کردن افراد از اهداف دولت است، افزود:  عدالت، فقر زدایی و توانمند سازی شعار دولت است و کار شبانه روزی، دولت کار، مدارا و حضور همگان و ایثار از اصول بحث توانمند سازی است.
در این جشن که جمعی از مددجویان خودکفا و کارآفرین کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان حضور داشتند،تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور ایجاد 150 هزار فرصت شغلی منعقد شد.

 سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی و دکتر علی ربیعی  وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با حضور آیت الله محسن حیدری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، خبیر سرپرست استانداری خوزستان و سایر مقامات استانی و معاونان وزیر کار و رئیس کمیته امداد این تفاهم نامه مشترک را امضا کردند.

این تفاهم نامه ملی در رابطه با اشتغال زایی مددجویان زیر  پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور است .
دکتر علی ربیعی درباره جزئیات این تفاهم‌نامه اظهار داشت: در تفاهم‌ امروز با کمیته امداد 300 میلیارد ریال برای مسئله اشتغال در خرمشهر اختصاص داده خواهد شد.
فتاح نیز در سخنان خود هدف از امضای این تفاهم نامه را همکاری جهت ایجاد اشتغال پایدار برای افراد  زیر  پوشش کمیته امداد بیان کرد.

همچنین در این جشن از تعدادی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان که از کارآفرینان موفق بودند تجلیل شد.
دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی  به مناسبت بزرگداشت سوم خرداد - روز آزاد سازی خرمشهر - صبح دوشنبه وارد آبادان شد و در برنامه بزرگداشت سوم خرداد در خرمشهر حاضر شد.
وی سپس با سفر به اهواز در برنامه جشن اشتغال و خودکفایی چهار هزار و 302 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان در محل مجتمع فجر اهواز حضور یافت.

شرکت در شورای مدیران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید