اخبار

دکتر ربیعی در مراسم تقدیر از کارگران نمونه : همه کارگران به عقلانیت دولت امیدوارند/ امروز در دولت تدبیر و امید سه‌جانبه‌گرایی مشهود است

دکتر ربیعی در مراسم تقدیر از کارگران نمونه : همه کارگران به عقلانیت دولت امیدوارند/ امروز در دولت تدبیر و امید سه‌جانبه‌گرایی مشهود است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همه کارگران به عقلانیت دولت امیدوارند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گرامیداشت روز کارگر و تقدیر از کارگران و واحدهای نمونه کارگری که در کارخانجات گروه مپنا برگزار شد با ابراز قدردانی از حضور رئیس جمهور در جمع جامعه کارگری خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: حضور شما در میان نمایندگان کارگری نشان از همدلی دولت با معیشت و خواست کارگری و تلاش دولت برای رفع وضعیت ناگوار تحمیل شده بر زندگی کارگری دارد.
دکتر ربیعی با بیان اینکه من به عنوان کسی که در جامعه کارگری بوده‌ام تلاش دولت را جهت رفع مشکلات این قشر تشخیص می‌دهم، تصریح کرد: به عنوان عضو جامعه کارگری اعلام می‌کنم امروز در دولت شما سه‌جانبه‌گرایی (اجماع، گفت‌وگو و مشارکت) مشهود است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ضمن قدردانی از اجازه راهپیمایی در دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: اجازه دو سال راهپیمایی پیاپی در دولت شما و همچنین اجازه تشکیل نهادهای صنفی از نکات بارز توجه دولت تدبیر و امید به جامعه کارگری است.

وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم وزارتخانه‌ای داریم که کارگر و کارآفرین در کنار هم قرار گرفته‌اند، ادامه داد: این مسئله را شاید در کمتر دولتی شاهد بوده‌ایم.
دکتر ربیعی اظهار داشت: کارگران وفادار به انقلاب، امام، رهبری و دولت شما هستند و در کنار دولت شما تا زمان حصول دستاوردهای مهم پی‌ریزی شده باقی خواهند ماند.

وی با بیان اینکه ما به عنوان نماینده شما در میان کارگران به مسائل کارگران واقفیم، تصریح کرد:  همه کارگران به عقلانیت دولت امیدوارند.

وی با اشاره به اینکه ما در تلاشیم سهم نیروی کار در قیمت تمام شده افزایش یابد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این در تلاشیم که برای کارآفرینان نیز قیمت تمام شده پایین بیاید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اشتغال، معیشت و وضعیت تولید باید بهتر شود، خاطرنشان کرد: ما علاوه بر حمایت از نیروی کار و کارگر ازکارآفرینان، همان‌ها که از راه تلاش و کار فعالیت می‌کنند نه آنهایی که از راه پول موقعیت کسب کرده‌اند، حمایت می‌کنیم.

دکتر ربيعی به طرح تحول سلامت اشاره و اظهار داشت: مبارزه با فقر و بهبود ساماندهی اشتغال، سلامت کارگران و... از جمله‌ برنامه‌های ماست.

وی  گفت: صندوق تامین اجتماعی اکنون در خدمت بازنشستگان و کارگران است و امیدواریم که توسعه بیشتری یابد.

وی گفت:با طرح سلامت فراگیر ۱۰ میلیون کارگر حاشیه‌ای را بیمه کردیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ‌ بیمه حاشیه‌نشینان برای این قشر و زندگیشان کمک بزرگی بود ضمن اینکه ما به دستور شما (رئیس جمهور) سال به سال فاصله معیشت کارگران را کم خواهیم کرد.

دکتر ربیعی با بیان اینکه کار شایسته شعار اصلی ماست، اظهار داشت: تامین اجتماعی و صندوق در خدمت بازنشستگی را نیز  سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.

وی خطاب به رئیس جمهور و ضمن ابراز قدردانی از حمایت‌های رئیس قوه مجریه اظهار داشت: ما تصمیمات بزرگ و سختکوشی شما را ارج می‌نهیم و اعلام می‌کنیم که کارگران بنا دارند از هیچ‌ها همه چیز بسازند.

این گزارش حاکی است در این مراسم از ۱۴ کارگر نمونه نیز با حضور رئیس جمهور با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید