اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد : گسترش مراکز درمانی در مناطق حاشیه‌نشین /افتتاح بیمارستان فیاض‌بخش در محدوده اسلام‌شهر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد : گسترش مراکز درمانی در مناطق حاشیه‌نشین /افتتاح بیمارستان فیاض‌بخش در محدوده اسلام‌شهر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ مسکن بازنشستگان پیگیری می‌شود، گفت: گسترش مراکز درمانی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین در سال‌های ۹۵ و ۹۶ پیگیری می‌شود.

دکتر  علی ربیعی امروز به‌مناسبت روز پدر در بازدید از بیماران بستری در بخشهای مختلف  بیمارستان میلاد ضمن تبریک این عید به آنان از فعالان حوزه سلامت تقدیر کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم تجلیل از فعالان حوزه سلامت که با حضور دکتر تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، اظهار داشت: در سال 94 چند کار مهم را در این وزارتخانه پیگیری کرده و برنامه‌هایی را برای گسترش حمایت اجتماعی در سال 95 در دستور کار داریم.

دکتر ربیعی افزود: تسهیل فرآیند واگذاری فرزند به خانواده‌ها، کمک مالی به خانواده‌هایی که فرزندان خود را سر راه می‌گذارند و پیدا کردن اقوام فرزندان و کمک مالی به آنها برای بازگرداندن کودکان به آغوش خانواده از جمله سیاست‌های پیش رو است.

وی ادامه داد: در حوزه وسایل کمک توانبخشی صد میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است و تلاش می‌کنیم تا 90 درصد معلولان را تحت پوشش وسایل توانبخشی قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به صندوق اشتغال مددجویان گفت: این صندوق به‌منظور ایجاد تحول در حوزه اشتغال ایجاد شده است و مکاتبات لازم با سازمان فنی و حرفه‌ای صورت گرفته است. همچنین در سال 95 بیمه زنان سرپرست خانوار را با جدیت بیشتری پیگیری می‌کنیم اما به‌دلیل موانع قانونی این وظیفه را به صندوق بیمه روستائیان واگذار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برنامه مساعدت اجتماعی دولت در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده است و طی دو هفته آینده در دستور کار دولت قرار می‌گیرد که تسهیلاتی را برای حمایت اجتماعی از افراد ضعیف جامعه به‌ویژه در حوزه بیمه اجتماعی مد نظر دارد.

توسعه مراکز درمانی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین

دکتر ربیعی تصریح کرد: استراتژی ما در سال 95 و 96 گسترش مراکز درمانی در مناطق محروم و حاشیه‌نشین است و بر این اساس بیمارستان فیاض‌بخش تا پایان سال جاری یا اوایل سال 96 افتتاح می‌شود که کمک بزرگی به ساکنان منطقه اسلام‌شهر و جاده مخصوص کرج خواهد بود، همچنین در محدوده شهر ری طرحی را مد نظر داریم تا بیمارستانی مشابه بیمارستان میلاد افتتاح شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه حدود 10 میلیون نفر از افراد کارگر و قشر ضعیف جامعه بیمه ندارند اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت تعاون در سال 95 رسمی کردن مشاغل غیررسمی از محل منابع بیمه بیکاری است تا بر این اساس کارگران غیررسمی را تحت پوشش برده و برای آنها بیمه بازنشستگی و درمان تضمین شده محقق کنیم.

دکتر ربیعی با بیان اینکه لایحه حمایت از معلولان توسط شورای نگهبان رد شد مطرح کرد: طی مذاکره با نمایندگان مجلس مجدداً با امضای تعدادی از نمایندگان این لایحه در صحن مجلس بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر تأمین اجتماعی در هیاهوی سیاسی گم شده و کارکردهای اصلی آن کمتر دیده می‌شد، افزود: امروز که فضای این سازمان آرام‌تر شده کارکردهای آن مشخص است، همچنین تلاش کرده‌ایم مفهوم تأمین اجتماعی را از یک صندوقی که صرفاً کارپرداز است خارج کنیم.

دکتر ربیعی مطرح کرد: برای کمک به مسکن بازنشستگان 500 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم؛ اقدامات اولیه در رابطه با مسکن حمایتی در سال 94 صورت گرفت که توانستیم در حوزه معلولان کار اعطای مسکن را آغاز کنیم و در حوزه تأمین مسکن بازنشستگان اختصاص منابع در حال انجام است.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۴۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید