اخبار

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کرد : توسعه پایدار با استفاده از ظرفیت اقتصاد دانش بنیان

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کرد : توسعه پایدار با استفاده از ظرفیت اقتصاد دانش بنیان
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اقتصاد کشور چاره ای جز سمت گیری به سوی اقتصاد دانش بنیان ندارد.
شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در نشست تخصصی زنان، کتاب و توسعه پایدار در مجموع تلاش، افزود: رویکرد اعتدال، ایجاد توازن بین واقعیت و آرزو است.
وی با اشاره به سال 92 که دولت تدبیر و امید مسئولیت اداره کشور را برعهده گرفت، اظهار داشت: در آن سال با کاهش سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی و مشارکت های مدنی مواجه بودیم.
وی ادامه داد: طی دو سال گذشته باید به این مولفه ها توجه می کردیم، هرچند در خصوص زنان نیز ما نیاز به سه مولفه اعتماد به نفس، اعتماد زنان به دولت و اعتماد دولت به زنان نیاز داریم که باید این موارد افزایش یابند.
وی با اشاره به پژوهشی که از سوی سازمان یونسکو در سال 2007 در خصوص نگرش به تحصیلات دانشگاهی زنان شده است، گفت: این بررسی نشان می دهد که 55 درصد از مردان اعلام کرده اند تحصیلات دانشگاهی برای مردان مهم تر از زنان است.
وی ادامه داد: این نتیجه علیرغم آموزشی بوده که در این سال ها دختران ما کسب کرده اند و این نشان می دهد که نمره قابل قبولی از تحصیل زنان به سرمایه تحصیلی نداشته ایم.
مولاوردی گفت: در این بررسی مردان اعلام کرده اند تحصیلات زنان باعث می شود که فرصت های شغلی برای آنان کاهش یابد و نتیجه این بررسی نشان می دهد که جامعه، ما را از ظرفیت مهم زنان محروم می کند.
وی با تاکید بر اینکه اقتصاد چاره ای جز سمت گیری به سوی اقتصاد دانش بنیان ندارد، ادامه داد: کم عدالتی در میان زنان در حالی است که زنان در حال توانمند شدن هستند و وقتی به کار گرفته نمی شوند، احساس سرخوردگی می کنند که این پدیده بی تردید در جای دیگر سر باز می کند و جامعه را با آسیب مواجه خواهد کرد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان تاکید کرد: توسعه از اذهان و باورها شروع می شود تا زمانی که این مهم رخ ندهد توسعه سیاسی و اقتصادی صورت نمی گیرد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۷:۵۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید