اخبار

وزیر کار اعلام کرد: هدف‌گذاری ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در فناوری اطلاعات

وزیر کار اعلام کرد: هدف‌گذاری ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در فناوری اطلاعات
دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در حاشیه مراسم رونمایی از ارتقای پروانه شرکت خدمات ارتباطی رایتل به نسل چهارم شبکه تلفن همراه با حضور در جمع خبرنگاران از هدف‌گذاری ایجاد 100 هزار فرصت شغلی جدید در حوزه IT توسط شورای عالی اشتغال خبرداد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم رونمایی از ارتقا پروانه اپراتور سوم تلفن همراه به نسل چهارم و لزوم افزایش سرعت خدمات ارتباطی تاکید کرد و گفت: با اقدام وزارت ارتباطات بازنشستگان خدمات جدید‌تری از رایتل دریافت خواهند کرد.

به گزارش  مرکز روابط عمومی وزات تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، دکترعلی ربیعی وزیر تعاون، کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز در مراسم رونمایی از ارتقاء شرکت خدمات ارتباطی رایتل به نسل چهارم شبکه تلفن همراه، در ابتدای سخنرانی خود یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت  و گفت: دولت یازدهم به لحاظ از خود گذشتگی، فداکاری و سادگی نزدیک‌ترین دولت به دولت شهید رجایی است.

ربیعی  تصریح کرد: تأمین اجتماعی استقلال بیشتری نسبت به گذشته دارد و تأکید شخص رئیس جمهور هم بر همین مبنا استوار است و تمام تصمیمات در دل آن گرفته می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: صاحبان رایتل و شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است که بر همین اساس ما حافظ منافع این قشر در جامعه هستیم.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات فعلی ایران عدم توجه به سرعت و زمان در جریان اقدامات است،‌ گفت: کشورهای نظیر هند، کره و همچنین کشورهای تازه صنعتی شده سرعت بسیار بالایی در زمینه ارتقا فناوری دارند که ایران هم باید سهم خود را از این بازار به دست آورد.

دکتر ربیعی در پایان از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل ارتقاء پروانه شرکت خدماتی رایتل و زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی تقدیر کرد.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین  در حاشیه مراسم رونمایی از ارتقای پروانه شرکت خدمات ارتباطی رایتل به نسل چهارم شبکه تلفن همراه با حضور در جمع خبرنگاران از هدف‌گذاری ایجاد 100 هزار فرصت شغلی جدید در حوزه IT توسط شورای عالی اشتغال خبرداد.

وی افزود: 2 رویکرد در توجه به فناوری اطلاعات در کشور وجود دارد که کاهش اتکا به درآمدهای نفتی و افزایش ارز‌آوری توسط حوزه IT مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: با نسل چهارم اپراتور سوم تلفن همراه، سرعت از 4 مگابیت به 100 مگابیت خواهد رسید و این موضوع به سرعت رابطه دولت و مردم کمک بسیاری می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هم‌اکنون با پدیده کارگران دانشی و جایگزینی آنان با کاربران مواجه هستیم، گفت: شورای عالی اشتغال هدف‌گذاری کرده تا 100 هزار شغل جدید در حوزه IT ایجاد شود که افزایش پهنای باند و سرعت به این موضوع کمک بسیاری خواهد کرد.

دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه از ابتدای روی کار آمدن دولت جدید پهنای باند 20 برابر شده است، خاطرنشان کرد: مالکان شرکت رایتل کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی هستند که با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتقاء پیدا کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد فعالیت‌های شرکت رایتل در 2 سال اخیر، گفت: طی این مدت نه تنها از افول شرکت جلوگیری شده بلکه به حالت پیشتازی درآمده است و علاوه بر آن کارهای فرهنگی رایتل به مثابه یک رسانه در جشنواره فجر هم خدمت‌رسانی کرد.

شایان ذکراست در این مراسم دکترمحمود واعظی  وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات نیز دکترعلی ربیعی را ازدوستان قدیمی خود با روابط برادرانه دانست و افزود : رفتار این وزیررا دردولت دیده ام و از دل سوزی،علاقه و رفتار او نسبت به بازنشستگان ، کارگران و نیازمندان آگاهم و می دانم که با چه پشتکار و احساس خالصانه ای امور مربوط به وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی را دنبال می کند .

وی خاطرنشان ساخت : همه علائم نشان می دهد که امسال سال بهتری برای دولت است و با تلاش های دکترربیعی ، قائم مقام وی و مدیرعامل پیشین و جدید شستا شرکت رایتل نیز به موفقیت های روزافزون دست خواهد یافت .

۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۳۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید