اخبار

ارتقاء سطح کمی و کیفی تعاونی های فراگیر دهستان ،مستلزم خرد جمعی

ارتقاء سطح کمی و کیفی تعاونی های فراگیر دهستان ،مستلزم خرد جمعی
جلسه هم اندیشی در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی تعاونی های بانوان روستایی و فراگیر دهستان در شهرستان مهریز برگزار شد.
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه هم اندیشی درخصوص ارتقاء سطح کمی و کیفی تعاونی های بانوان روستایی وفراگیر دهستان،باحضور ناصر زارع رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز،رسولی مدیریت جهاد کشاورزی، ابویی رئیس مرکز فنی و حرفه ای، فلاحتی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  و جمعی از مسئولین این شهرستان در محل سالن اجتماعات اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  برگزارشد. 

در ابتدای جلسه مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مهریز پیشنهاد برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی توسط جهاد کشاورزی برای بالا بردن سطح علمی و عملی شرکتهای تعاونی بانوان روستایی و فراگیر دهستان را مطرح و همچنین تاکید نمود مشکلات تعاونی های بانوان  از طریق مدیران مطرح تا  ضمن بررسی کارشناسی ورفع توسط مسئولین، در دستورکار قرار گیرد.

در ادامه یکی ازمدیران شرکتهای تعاونی بانوان در خصوص وضعیت کنونی تعاونی های بانوان  و هدف از تشکیل اینگونه شرکت های تعاونی در شهرستان، مواردی را بیان کرد.

فلاحتی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیز به بیان توضیحاتی در خصوص رشته های صنایع دستی پرداخت و گفت: چنانچه اعضای تعاونی های بانوان مایل به شرکت دردوره های آموزشی این سازمان باشند، میتوانند با ارائه مدارک در دوره های ورد نظر شرکت نموده و در پایان دوره برای افراد گواهی صادر میگردد.

فلاحتی ضمن تاکید بر اینکه برخی رشته های شغلی صنایع دستی مشمول معافیت مالیاتی می باشند، اظهار داشت: باتوجه به پتانسیل بالای شهرستان مهریز از جمله قلعه و کاروانسراهای منطقه بهادران ،باید در بحث گردشگری  نیز فعالیت های جدی تر از جمله توسعه تورهای حیات وحش  و کویر نوردی آغاز شود.

 وی گفت:چنانچه جشنواره هایی از قبیل جشنواره پسته  نیزدر منطقه  برنامه ریزی شود، این اداره حمایتهای  لازم  در تسریع امور را انجام خواهد داد.

سپس رسولی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بیان داشت:  کلیه مجوزهای صنعتی در روستاها باید  ازطرف جهاد کشاورزی صادر شود که د ر حال حاضر طرح هایی که نیاز به آب دارند با مشکل اخذ مجوز مواجه هستند.

  در پایان زارع ،مدیریت تعاون روستایی مهریز، ضمن اشاره به مشکلات شرکت تعاونی روستایی شهرستان که منجر به تعطیلی فروشگاه آن شده  است،نداشتن هیئت مدیره قوی و عدم سود آوری را از دلایل  عمده ناکارآمدی این مجموعه دانست.

در پایان اعضای شرکت های تعاونی روستایی ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات طرحهای اجرایی به پیشنهاد و ارائه راهکار مناسب به مسولین شهرستان مهریز با هدف ایجاداشتغال پایدار در روستاها پرداختند.

 

 

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید