اخبار

بررسی راهکارهای ارتقای سلامت و ورزش کارگران مهریز

بررسی راهکارهای ارتقای سلامت و ورزش کارگران مهریز
با حضور مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ، فرماندار و جمعی از مسوولان و کارفرمایان ، تامین سلامت و ارتقای ورزش جامعه کارگری مهریز مورد بررسی قرار گرفت .

روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: جلسه ای در خصوص تبصره 2 ماده 38  قانون مالیات بر ارزش افزوده با حضور محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد وهیئت همراه ،رستگاری فرماندار شهرستان مهریز ، جامعی رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان، زارع رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجمعی از مدیران واحد های تولیدی مهریز در محل سالن اجتماعات اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی این شهرستان برگزار شد.

ابتدای این نشست رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اظهار داشت:استفاده و بکارگیری منابع در امر ورزش کارگری باعث بالا رفتن کارآیی کارگران در تولید می گردد.

وی افزود:همچنین آمار نشان میدهد که ورزشکاران از طول عمر بیشتر و سلامت بالاتری نسبت به دیگر اقشار جامعه برخوردارند و بازدهی یک کارگر ورزشکار به مراتب بالاتر خواهد بود.

در ادامه جامعی رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان مهریز به بیان تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و چگونگی استفاده واحدهای تولیدی در جهت بهره مندی از مزایای معافیت مالیاتی در راستای بهبود و ارتقاء سطح سلامت و ورزش کارگران خود پرداخت.

رستگاری فرماندار مهریز نیز ضمن اشاره به پتانسیلهای باالقوه شهروندان و جوانان مهریزی و با توجه به ظرفیتهای قانونی و حقوقی  موجود خواهان ورود بخش خصوصی به این عرصه شد .

 همچنین با توجه به موانع موجود خواستار اجرایی شدن قانون و برقراری هماهنگی لازم و شفافیت و تعیین کامل ظرفیتها توسط ارگانهای مربوطه (امور مالیاتی ، تربیت بدنی و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی) شد تا زمینه استفاده بخش خصوصی از قابلیتهای قانونی بوجود آید. ارتقاء ورزش در زمینه های همگانی و حرفه ای در سطح تیم داری واحدهای تولیدی و کارخانجات از دیگر خواسته های وی بود.

سپس محمد حسین ریاحی؛مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به نقش نیروی انسانی در تولید خواستار توجه به این مولفه مهم شد.

وی افزود:در این رابطه با بکارگیری خرد جمعی جهت استفاده حداکثری از ظرفیتهای نیروی انسانی  به منظور ارتقاء بهره وری موثر استفاده نموده و با استناد به ماده 154 قانون کار تعامل مطلوب جهت بکارگیری تمامی ظرفیتهای استان و شهرستان مهریز و با ارائه تغییرجامع تراز مفهوم سلامت  در سه حوزه روحی، رفاه اجتماعی و مهارت ،قول مساعد همکاری داد.

در پایان عاقبت خیری قائم مقام و مشاور مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان یزد بیان داشت:طبق ماده 154 قانون کار،به منظور توسعه وتامین امکانات ورزشی برای کارگران،کارفرمایان موظفند با مشارکت وزارت، تعاون کار و رفاه  اجتماعی و سازمان تربیت بدنی کشور ، محلی مناسب برای استفاده کارگران در رشته های مختلف ورزشی ایجاد و  به ازای هر کارگر سالی هزار تومان هزینه نمایند که با استفاده از چنین مزیتی و بهره مندی از این ظرفیت قانونی میتوان در امر بهبود سلامت و ورزش کارگران گامهای موثری برداشت و کارفرمایان نیز هیچگونه هزینه اضافه ای را متحمل نمی شوند.

لازم به ذکر است براساس تبصره ۲ ماده ۳۸  قانون مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که واحدهای تولیدی به منظور ارتقای مهارت و سلامت کارکنان خود، مراکز آموزشی و ورزشی ایجاد کرده یا در این خصوص هزینه نمایند ،با اعلام وزارت کار و امور اجتماعی می‌توانند ۱۰ درصد عوارض موضوع بند «الف» ماده ۳۸ را تا سقف هزینه صورت گرفته درخواست استرداد نمایند.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید