اخبار

قائم‌ مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری فارس عنوان کرد:نقش موثرخبرگزاری فارس در تولیدات فرهنگی و اجتماعی

قائم‌ مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری فارس عنوان کرد:نقش موثرخبرگزاری فارس در تولیدات فرهنگی و اجتماعی
قائم‌ مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۰ میلیون نفر در سازمان تامین اجتماعی خبر داد و درباره خبرگزاری فارس، گفت: خبرگزاری فارس نقش موثری در تولیدات فرهنگی ، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد.

دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، اظهار داشت: حجم فعالیت‌ها  در خبرگزاری فارس به شکل گسترده‌ای دنبال می‌شود و انصافاً با وسعت و ظرفیت بالایی در حال انجام رسالت خبری است که آرزوی توفیق روزافزون دارم.

وی افزود: خبرگزاری فارس نقش موثری در تولیدات فرهنگی دارد، در دنیایی که پایه دانش اطلاعات و خبر است، این خبرگزاری در حوزه تولیدات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که علاوه بر آن برنامه‌های گسترده فرهنگی دنبال می‌شود و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها قرار گرفتم، بسیار موثر است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تولیدات گزارش‌ها در حوزه صوت و تصویر و اثرگذاری آن در کشور تصریح کرد: این امر نشان می‌دهد در روند توسعه فعالیت‌ها نگاهی ویژه به تکنولوژی وجود دارد و مبین آن است که این مجموعه دارای مدیریت چالاک  و یک خبرگزاری در شأن نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته است.

وی گفت: یکی از رتبه‌های کشورها و نشانه‌های توسعه‌یافتگی نظام‌های خبررسانی آنان است که از شفافیت در جامعه حکایت دارد. بنابر این در جوامعی که خبرگزاری‌های کیفی وجود داشته باشد در آن جامعه شفافیت افزایش پیدا می‌کند و خود به خود ساختارها به این سمت می‌روند که شفافیت را افزایش دهند.

دکتر فیروزآبادی با بیان اینکه خبرگزاری فارس می‌تواند نقش ویژه‌ای در اصلاح ساختارهای دولتی و جامعه‌سازی داشته باشد، تصریح کرد: اینکه این خبرگزاری فراتر از مرزها و در منطقه فعالیت‌هایی آغاز کرده است و به زبان‌های مختلف اخبار منتشر می‌شود،بیانگر آن است که قائل به نقش منطقه‌ای هستیم و علاوه بر آن یک رسالت جهانی در این مجموعه احساس می‌شود.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل آنکه با تمام آحاد جامعه در تماس است و پیش از تولد و تا پس از مرگ را پوشش می‌دهد، بنابر این حمایت‌های این وزارتخانه چند نسلی شده است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمات وزارتخانه در خارج کشور، گفت:‌ ایرانیانی در خارج از کشور وجود دارند که از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند و امیدواریم روند فعالیت‌ها بهبود یابد.

وی افزود: ارتباط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آحاد جامعه موجب می‌شود که نحوه انعکاس اخبار آن با حساسیت بالایی دنبال شود و در این زمینه کل جامعه نسبت به اخبار حساس هستند.

دکتر فیروزآبادی گفت: اقدامات وزارتخانه در حوزه تامین اجتماعی، بهزیستی، توزیع سبد کالا، هدفمندسازی یارانه‌ها، نظام‌های بیمه‌ای، تعاونی، روابط کار بین کارفرما و کارگران بسیار حساس بوده و اطلاع‌رسانی در این زمینه باید به شکلی شایسته دنبال شود.

وی با اعلام این خبر که بیش از 40 میلیون نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، گفت: این پوشش و حمایت گسترده تاثیرگذاری‌های خاص خود را دارد؛ ارتباط بین وزارتخانه و خبرگزاری‌ها از ظرافت خاصی برخوردار است و از این بابت که سه نفر در خبرگزاری فارس مسئول پیگیری و انتشار اخبار این وزارتخانه است جای خوشحالی دارد.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تقاضای من این است که افراد متخصص در این حوزه به کار گرفته شود که نسبت به حساسیت‌های موجود آگاه باشند، چرا که بعضی از اخبار در ظاهر بسیار فوری باشد، اما با وجود اینکه مخالف انعکاس نیستیم، باید در زمان خودش که امور را اصلاح کند منتشر شود.

وی گفت: انتشار اخبار منجر به شفافیت فعالیت‌های وزارتخانه می‌شود و علاوه بر آن منجر به اصلاح ساختارهای فعلی خواهد شد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید