اخبار

معاون نخست وزیر عراق با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد / گسترش زمینه های همکاری در کانون رایزنیهای تهران و بغداد

معاون نخست وزیر عراق با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد / گسترش زمینه های همکاری در کانون رایزنیهای تهران و بغداد
معاون نخست وزیر جمهوری عراق با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عراق سفر کرده است با نوری شاویس معاون نخست وزیر جمهوری عراق دیدار و پیرامون گسترش زمینه های همکاری میان دو کشور بحث و گفت و گو کرد. 

معاون نخست وزیر عراق روز سه شنبه در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان، ضمن تشکر از کمک های ایران به کشورش در جنگ علیه تروریسم، خواستار ادامه این کمک ها شد.

نوری شاویس گفت: امروز مسأله اصلی عراق، تروریسم و مقابله با آن است و ما خواستار استمرار حمایت های ایران از بغداد در جنگ علیه تروریسم هستیم.

معاون نخست وزیر عراق، جنگ علیه داعش در عراق را فرصتی دانست تا تفاوت ها مشخص شود و مردم عراق بدانند که چه کسانی دوستان واقعی این کشور بوده و در لحظات حساس در کنارشان قرار می گیرند.

نوری شاویس، روابط ایران و عراق را روابطی ثابت و پایدار دانست و اظهار داشت: ما امیدواریم این روابط همواره استمرار یابد.

وی با اشاره به تجربیات ایران در زمینه های تأمین اجتماعی، اشتغال و سیاست های حمایتی و توجه به طبقات پایین جامعه، اضافه کرد: وزارتخانه های کار دو کشور ضروری است در زمینه تبادل تجربیات همکاری های جدی داشته باشند.

معاون نخست وزیر عراق در امور اقتصادی به این نکته نیز اشاره کرد که عراق می تواند از تجربه های ایران در این خصوص بهره مند شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از مذاکرات و نیز امضای یک بیانیه با همتای عراقی خود، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجربه و همکاری های مشترک بویژه در بخش های مهندسی و فنی و نیز صنعتی، از جمله صنعت دارو، سیمان، فنی و حرفه ای و همچنین در اختیار قراردادن تجربه های مربوط به قانون گذاری در زمینه تدوین قانون و نظام بیمه ای، اعلام کرد.

دکتر  ربیعی در این دیدار با توجه به شرایط منطقه و تحولات جاری، بر ضرروت عمق بخشیدن به روابط و پیوندهای راهبردی دو کشور تأکید کرد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید