اخبار

دکتر ربیعی در مراسم تئاتر خیابانی: تولید محوری جامعه کار در گروی ارزش گذاری بیشتر برای کارگر است /کشور باید با فرهنگ کار عجین شود

دکتر ربیعی در مراسم تئاتر خیابانی: تولید محوری جامعه کار در گروی ارزش گذاری بیشتر برای کارگر است /کشور باید با فرهنگ کار عجین شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر جامعه کار بخواهد تولید محور شود، باید برای کار و کارگر ارزش بیشتری قائل شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی در دومین روز از هفته کارگر در مراسم اجرای تئاتر خیابانی کارگران که در محل وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، یکی از مشکلات بازار کار ایران را نبود مهارت عنوان کرد و افزود: مطالعات انجام شده در کاریابی ها نشان می دهد که امسال 300 هزار مراجعه کننده به این مراکز فاقد مهارت لازم برای کسب شغل بوده اند.

به گفته وی، طرح های انجام شده در استانها حکایت از آن دارد که فقط 4 درصد جویندگان کار دارای مهارت بوده اند .
وی درخصوص وضعیت نیروهای دانش آموخته دانشگاهی نیز گفت: گرایش به شغل در ایران تغییر کرده، مشاغل نو در حال ایجاد شدن است، مشاغل سبز و حوزه فناوری اطلاعات قادر هستند اشتغالزایی بالایی را ایجاد کنند، به طوری که در حوزه های آی.تی می توان سالانه 30 هزار شغل ایجاد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از رونمایی استاندارد مشاغل فناوری نو و محیط زیست در مراسمی که امروز در محل وزارت کار برگزار می شود، خبر داد و افزود: برنامه ای تدوین شده که خانواده های کارگر بتوانند از مهارت شغلی برخوردار شوند که این برنامه برای فرزندان خانواده ها رایگان خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری آموزش موبایل و آموزش های سیار مهارتی در حاشیه شهرها و روستاها از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای، گفت: در این زمینه از تجارب دیگر کشورها نیز یاری خواهیم گرفت.

ربیعی با اشاره به تئاتر خیابانی هفته کارگر که در محل وزارت کار در حال برگزاری است، گفت: کشور باید از طریق برگزاری این مراسم با فرهنگ کار عجین شود چرا که مشکل اصلی ما تغییر در فرآیند کار است.

وی ادامه داد: اگر جامعه کار بخواهد تولید محور شود، باید برای کار و کارگر ارزش بیشتری قائل شود و کارگرانی که امروز تئاتر خیابانی در وزارتخانه ها اجرا می کنند، به سطح شهر تهران می روند تا فرهنگ کار را ترویج دهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخش پروتئین سبد کالایی نوبت چهارم به خانواده هایی که دچار مشکل سوء تغذیه هستند، ارایه شده است، افزود: امسال حمایت غذایی از خانوارهایی که دچار مشکل تغذیه هستند، ادامه می یابد اما باید دید چه میزان از هدفمندی یارانه ها به سیاست های رفاهی اختصاص می یابد تا در این خصوص، برنامه ریزی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: تلاش می کنیم امسال تا 700 هزار کار گر ساختمانی از مزایای بیمه برخوردار شوند.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید