اخبار

در اولین روز سفر به جمهوری آذربایجان انجام شد: دیدار دکترربیعی با وزیرکاروتامین اجتماعی جمهوری آذربایجان

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی دراولین روز سفر به جمهوری آذربایجان باوزیرکار وتامین اجتماعی این کشور دیدارکرد .
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،کاروفاه اجتماعی از باکو، در این دیدار آقای" سلیم مسلم اف " با تشریح ساختار وزارت کار و تامین اجتماعی جمهوری آذربایجان یاد آورشد : پوشش تامین اجتماعی به مردم از جمله وظایف این وزارتخانه است . علاوه بر این موضوع بهزیستی نیز توسط ما صورت می گیرد ومراکز بهزیستی درسراسرآذربایجان خدمات خود را به مردم ارائه می دهند .
وی گفت : خدمات بازتوانی معلولان جوان نیز از جمله خدمات این وزارتخانه به شمارمی رود .
مسلم اف درادامه  تنظیم بازار کار را ازوظایف این وزارتخانه دانست و گفت : یکی اقدامات مهم ما درحوزه فقرزدایی به ویژه معلولان توانمند سازی آنان است .
دراین ملاقات دکترربیعی نیز با تشریح ساختاروخدمات وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی به سازو کارنظام بیمه ای در کشورمان اشاره کرد و گفت : 8درصد تخت های بیمارستانی درایران متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و این سازمان خدمات گسترده ای به کارگران ارائه می دهد .
دکترربیعی  از اجرای طرح بیمه همگانی برای ایرانیان خبرداد و گفت : در این طرح 8 میلیون ایرانی بیمه شده اند .
وی با ابراز خرسندی از توسعه روابط ایران و جمهوری اذربایجان ، این سفر را فصل جدیدی درهمکاری حوزه کاروتامین اجتماعی عنوان کرد و آمادگی کشورمان را برای ارائه آموزش فنی و حرفه ای به مربیان فنی و حرفه ای آذربایجان  و اعزام نیروی کار ایرانی به جمهوری آذربایجان اعلام کرد .
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ایران عضو هیات مدیره سازمان بین المللی کار است گفت : می توانیم با کشورهای  جنوب –جنوب همکاری ها را شکل دهیم .
دکترربیعی اضافه کرد : درحوزه توانبخشی وخدمات آموزشی برای معلولان می توانیم همکاری های گسترده ای را ایجاد کنیم ودرحوزه منطقه ای نیز می توانیم همکاری های انسان دوستانه منطقه ای را تعریف کنیم .
۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۴۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید