اخبار

با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: همایش معرفی خانه های بهداشت کارگری برتر در کشور برگزار شد

با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: همایش معرفی خانه های بهداشت کارگری برتر در کشور برگزار شد
همایش معرفی خانه های بهداشت کارگری برتر در کشور به همت اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر حسب معیار و شاخص های تعیین شده برگزار شد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، این همایش با  حضور معاون  امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی و مدیران سه ارگان مسئول در شورای مرکزی هماهنگی خدمات بهداشتی  برگزار شد .
بر اساس این گزارش، در این همایش از  پنج نفر از منتخبین خانه های بهداشت کارگری برتر از استان های تهران، چهارمحال بختیاری، کردستان، آذربایجان غربی و فارس و از اعضای منتخب شورای هماهنگی خدمات بهداشتی بیمه شدگان استان بوشهر به پاس سالم سازی در محیط کار تقدیر به عمل آمد .
گفتنی است : در حال حاضر 2500 خانه بهداشت کارگری در کشور تاسیس و راه اندازی شده است و در نظر است تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد کل خانه های بهداشت کارگری به 3000 مرکز افزایش یابد.
لازم به ذکر است : اداره کل امور اجتماعی به موجب اصل 29 قانون اساسی که برخورداری از سلامت را حق همگانی دانسته و    بر حسب ماده 147 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، دولت را مکلف به ارائه خدمات بهداشتی به کارگران کرده است و از سال 1366 برنامه مشترک ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به بیمه شدگان را با همکاری سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بهداشتی به مورد اجرا گذاشته است.
۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید