اخبار

دکتر ربیعی در بازدید از معدن ذغال سنگ طرزه دامغان اعلام کرد: ایجاد هزار شغل جدید در معدن دامغان از خرداد سال 1394 /تکنولوژی جدید معادن ذغال‌سنگ در کشور به کار گرفته می‌شود

دکتر ربیعی در بازدید از معدن ذغال سنگ طرزه دامغان اعلام کرد: ایجاد هزار شغل جدید در معدن دامغان از خرداد سال 1394 /تکنولوژی جدید معادن ذغال‌سنگ در کشور به کار گرفته می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد هزار شغل جدید در معدن ذغال سنگ طرزه دامغان از خرداد سال 1394 خبرداد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی در جمع کارگران این معدن گفت: کارکردن در معدن ذغال سنگ از سخت ترین مشاغل به شمار می رود و این کارگران سختی کار فراوانی دارند و علاوه بر آن در معرض آسیب های بسیاری نیز هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کارگران معادن را بدلیل نوع کار و همکاری ها و یاری شان به یکدیگر از صمیمی ترین کارگران بر شمرد و گفت : کارگران شاغل در معادن  در محیطی تاریک فعالیت می کنند که جلوه شغل آنان  جلوه زیبایی از تلاش و روح انسانی است .
دکتر ربیعی رشد و توسعه کشور را با تقویت معادن دانست و افزود :  کاهش حوادث ناشی از کار با افزایش مهارت در معادن به دست می آید و به همین دلیل هزار نیروی جدیدی که قرار است در این معدن به کار گرفته شوند با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مهارت های کافی را برای انجام کار ایمن می آموزند. علاوه بر این  در سال 94 تولید جدیدی در این معدن با راه اندازی تکنولوژی مدرن انجام خواهد شد که طرح اجرایی این برنامه جدید هم‌اکنون در دست مطالعه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به هزینه ورود این تکنولوژی جدید به حوزه معادن ذغال‌سنگ کشور بیان کرد: اجرای این طرح بالغ بر یک هزار میلیارد ریال اعتبار می‌طلبد.

دکتر ربیعی با اشاره به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ورود این تکنولوژی جدید، تصریح کرد:‌ در صدد هستیم تا اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را تأمین کنیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های تولید محصول جدید در اجرای این طرح توسعه‌ای بیان کرد: ذغال‌شویی جدید با تکنولوژی مدرن فعالیت می‌کند محصولی مرغوب‌تر و قابل مقایسه با تولیدات جهانی تولید خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این مهم در کاهش نرخ بیکاری شهرستان دامغان و منطقه اثرگذار است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  همچنین از همکاری ذوب آهن اصفهان برای ادامه بیمه تکمیلی کارگران این معدن خبر داد و افزود: طبقه بندی مشاغل در این مکان با جدیت دنبال می شود و این امر بر دستمزد افراد تاثیر خواهد گذاشت .
دکتر ربیعی  همچنین به ارتقای ایمنی کار در این معدن اشاره کرد و گفت: با بررسیهایی که انجام داده ام تاکنون کارگران این معدن معوقه ای نداشته اند و تنها معوقه آنان یک ماه است که مربوط به شش سال گذشته است که این رقم نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

 گفتنی است معدن ذغال سنگ  طزره در فاصله 70 کیلومتر شهرستان شاهرود واقع می باشد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید