اخبار

استاندار یزد:کارگر،کارفرما و منابع؛در کنار یکدیگر اشتغال و توسعه را معنا می بخشند

استاندار یزد:کارگر،کارفرما و منابع؛در کنار یکدیگر اشتغال و توسعه را معنا می بخشند
در روزهای مزین به سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه باشکوه فجر،اعضای شورای هماهنگی و تشکل های کارگری و کارفرمایی استان یزد با استاندار دیدار و در نشستی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد:سید محمد میر محمدی استاندار یزد،در ابتدا ضمن تبریک ایام الله مبارک دهه فجر،گفت:شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید نگاهی فرآیندی و سیستمی به کار داشته و از واحد نگری و بخشی نگری خارج شود.

وی اظهار داشت؛تلاش ما بر این است که تعاون و همکاری را در بین افراد جامعه افزایش داده و زمینه های ایجاد اشتغال و تولید کار را فراهم نماییم تا از ثمره آن رفاه اجتماعی محقق گردد.

استاندار یزد با بیان اینکه اگر بخواهیم به کارگر،کارفرما و منابع موجود به صورت جداگانه توجه نماییم ،هرگز به اهداف بزرگ دست پیدا نکده و این سه مقوله باید همواره در کنار هم دیده شوند.

میر محمدی با تاکید بر دخیل کردن بخش خصوصی در اغلب زمینه ها گفت:هر ارگان و نهادی باید کارهایی را که وظیفه دارد،انجام داده و وارد فعالیت های حاشیه ای نشود که در این زمینه همه باید احساس مسولیت داشته باشیم.

در ادامه محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد،خورشید پرفروغ انقلاب اسلامی را با گذشت چند دهه از عمر خویش،سرافرازانه و پر شکوه تر از قبل دانست و گفت:انقلاب ما بزرگ ترین و عمیق ترین تحول ارزشی و فکری را در دنیا تحقق بخشیده است.

ریاحی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان،رفاه اجتماعی را به عنوان یکی از ابزارهای اصلی توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی مطرح و گفت:رفاه اجتماعی تعبیری است که در آن حفظ کرامت انسانی،مسولیت پذیری افراد جامعه و ارتقا توانمدی ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت؛توجه به معیشت،بهداشت و اشتغال از دغدغه های ما در استان یزد است که تلاش برای کار آفرینی،آموزش و ارتقا جامعه هدف در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد.

در این جلسه،اعضا به ارائه گزارش عملکرد و فعالیت های تحت پوشش حوزه خود پرداخته و پیشنهادات و نقطه نظراتی با هدف ارتقا وضعیت کاری و بهبود مشکلات در سطح استان مطرح شد.

تصاویر

۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۴:۱۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید