اخبار

نشست اعضای هیئت های حل اختلاف/انقلاب اسلامی واقعیت بزرگ رهایی مردم از ظلم و ستم

نشست اعضای هیئت های حل اختلاف/انقلاب اسلامی واقعیت بزرگ رهایی مردم از ظلم و ستم
در روزهای مزین به دهه فجر پیروزی انقلاب ارزشمند اسلامی،جلسه هم اندیشی اعضای هیئت های حل اختلاف با مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد بستر مناسب هم اندیشی،همفکری و استفاده از تجربیات در بهبود عملکرد این هیئت ها برگزار شد.

روابط عمومی اداه کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد:در این جلسه که با حضور مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،رئیس کل دادگستری، مدیر روابط کار  این اداره و اعضای هیئت های حل اختلاف تشکیل شد،پیرامون مسائل و مشکلات،نقاط ضعف و قوت فعالیت هایی که تا به امروز در این هیئت ها صورت پذیرفته است گزارشی ارائه و موضوعاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

محمد حسین ریاحی،مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک دهه پر برکت فجر و اشاره به پیشرفت های بعد از  پیروزی انقلاب گفت:با الگو گرفتن از شهدا می توان ارزش های انقلابی و دینی را حفظ و در نهادینه کردن آن برای نسل جوان تلاش کرد.

ریاحی اظهار داشت،نامگذاری این ایام به دهه فجر نشان دهنده یک واقعیت بزرگ است که سبب رهایی مردم از ظلم و ستم روزهای سیاه به برکت رهبری حضرت امام خمینی (ره) و عنایت خداوند معتال است.

در ادامه محمدرضا حبیبی،رئیس کل دادگستری یزد؛ هیئت های حل اختلاف را یک بازوی مهم برای جامعه در کاهش مراجعات مردمی  و موثر در حل موانع و مشکلات پیش روی دستگاه های قضایی دانست و گفت:عملکرد هیئت های حل اختلاف برگرفته از یک قضاوت جمعی و حل و فصل دعاوی با روش سازش می باشد.

وی با بیان اینکه کم بودن تعداد شکایات،بیانگر این است که مردم به تعهدات و ارزش های خود پایبند هستند،این مسئله را موجب خرسندی مردم و مسولان دانست.

حبیبی،برنامه ریزی جهت رسیدگی به مراجعه کنندگان در اولین زمان ممکن،یک سو نمودن تفاوت استنباط ها و تصمیم ها در یک جهت را توصیه نمود.

در پایان این نشست ضمن  سپاس از فعالیت های صورت پذیرفته در دفاع از حقوق کارگران و کارفرمایان، از اعضای هیئت های حل اختلاف،تقدیر و تشکر و نشان سپاس نیز به رئیس کل دادگستری استان یزد اهدا شد.

تصاویر

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۸:۰۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید