اخبار

مردم؛بهترین مبلغان فرهنگی پیشگری از اعتیاد هستند

مردم؛بهترین مبلغان فرهنگی پیشگری از اعتیاد هستند
دوره آموزشی شناخت مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد به مدت سه روز ،برای روسا، کارمندان و کارشناسان امور اجتماعی، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: این دوره آموزشی در راستای ارتقا سطح آگاهی کارمندان و آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر با عنوان " آشنایی با مواد مخدر سنتی و صنعتی " با حضور وفائیان،مسئول فرهنگی و دادرس عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر؛جعفری و تقدیسی از مدرسان سازمان بهزیستی و سرگرد صالحی زاده،پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یزد، در سه روز متوالی با هدف ارتقا پیشگری و مراقبت ادامه یافت.

در این دوره مباحثی چون انواع مواد مخدر،ضرر و زیان های ناشی از مصرف آن،آشنایی با انواع مواد روان گردان به صورت ملموس و نشان دادن از طریق عکس و فیلم و جلوگیری از خطرات احتمالی که گریبانگیر  افراد خواهد شد،مطرح گردید.

مدرسین این کارگاه آموزشی بر مفاهیمی چون،هوشیاری افراد،به ویژه خانواده ها در خصوص کنترل فرزندان خود و جلوگیری از خطرات احتمالی که با هر نام و هر جا و به هر شکلی ممکن است عرضه شود،تاکید کردند.

با توجه به اینکه آموزش و اطلاع رسانی از مولفه های مهم پیشگیری از وابستگی به مواد مخدر می باشد،توسط کارشناسان این جلسه پیشنهاد شد هر فرد به عنوان یک مبلغ ،موارد مطرح شده را به دوستان و خانواده خود منتقل و در این رسالت بزرگ فرهنگی سهیم باشد.

در پاین این دوره مدرسین به سوالات شرکت کنندگان پاسخ و در رابطه با موضوعات مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.
۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید