اخبار

دکترربیعی در مراسم رونمایی از سامانه رای فجر : گفتمان رسانه در خدمت رسانه باید درکشورنهادینه شود

دکترربیعی در مراسم رونمایی از سامانه رای فجر : گفتمان رسانه در خدمت رسانه باید درکشورنهادینه شود
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی با بیان تعبیر رسانه درخدمت رسانه گفت : مایلیم این گفتمان عمومی شود و برای رسیدن به این مقصود نیازمند هم افزایی تمام رسانه ها هستیم .
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،کاروفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی امروز در مراسم رونمایی از سامانه " رای فجر" ، سامانه دسترسی به منابع تصویری سی و سومین جشنواره فیلم فجر که در ساختمان مرکزی رایتل و با حضور وزیرفرهنگ وارشاداسلامی ، قائم مقام وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ، رئیس سازمان سینمایی کشور ، دبیر سی و سومن جشنواره فیلم فجر و سایر مسئولان دوحوزه برگزار شد افزود: متاسفانه اقتصاد فرهنگ در کشورمان بخشی مغفول مانده است.
وی خاطرنشان ساخت : تاکنون کمتر ازجنبه اقتصادی به موضوع فرهنگ نگریسته شده است و می توانیم نظیر سایر رسانه ها  با منطق اقتصادی وارد این عرصه شویم وبه این منظور نیازمند تولید انبوه هستیم .
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی ، مشارکت شرکت رایتل در برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم فجررا برای کارگران وبازنشستگان سازمان تامین اجتماعی سود آوردانست و افزود : باید در کنار فرهنگ اقتصادی نوعی پیوند اقتصادی و فرهنگی فراهم شود .
دکترربیعی بااشاره به تاریخچه سینما در ایران یاد آورشد : سینما همواره مساله اجتماعی را بیان کرده است و از این منظر برای ما اهمیت بسیاری دارد .
وی تصریح کرد : اگر نگران ضعیف شدن موضوع فرهنگ در کشورمان هستیم باید به سمت تولید فیلم های سینمایی سالم پیش برویم و به تقویت فرهنگ داخلی کشورمان بپردازیم .
وزیرتعاون ،کارورفاه اجتماعی رسانه نوین را در خدمت سینما توصیف کرد و گفت : سینما با کنش های اجتماعی گره خورده است. بنابراین با هم افزایی میان رسانه ها می توان نمایش مزیت فرهنگی کشورمان را نسبت به سایرین به نمایش گذاشت .
دکتر ربیعی اقتصاد و فرهنگ را پیوستاری عنوان کرد که تا کنون به آن بی توجهی شده است واضافه کرد :  همکاری شرکت رایتل با سی و سومین جشنواره فیلم فجر می تواند نمونه کاملی از این پیوستار به شمار رود .
وی اظهار کرد : دهه مبارک فجرتحولی خاطره ساز برای ایرانیان است که امیدواریم با همکاری های میان دووزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون ،کارروفاه اجتماعی دراین دوره به همکاری های عمیق تری نیزدست پیداکنیم .
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی به پاک دستی تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت : این سازمان وظیفه فراهم آوردن نوعی امنیت اجتماعی را برعهده دارد و این به معنای ایمنی و امنیت روانی برای افراد تحت پوشش این سازمان است .
دکترربیعی برفراهم آمدن امنیت فرهنگی درکنارامنیت اقتصادی و درمان برای گروه های زیر پوشش وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد و از دستور کار قرار گرفتن سیاست های مبارزه با فقر بی سوادی درکمیسیون اجتماعی دولت خبرداد .
وی همچنین بر مبارزه با فقر غذایی ، فقر امنیت و فقر فرهنگی درکشور تاکید کرد .
۲۸ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۰۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید